OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 04 VII 2021

  1. Mamy dzisiaj Niedzielę Misyjną i gościmy podobnie jak w zeszłych latach misjonarzy ze Zgromadzenia Ojców Oblatów – dwóch zakonników ojców misjonarzy i pana Michała. Zapraszamy do auli na spotkanie Przyjaciół Misji o godz. 16.00.
  1. Zbliża się termin wyjścia Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na początku sierpnia. Każdego roku wyrusza również grupa pielgrzymów z Krosna Odrzańskiego W tym roku z powodu trwającej epidemii wyjście pielgrzymów zaplanowane jest z trzech miejscowości naszej diecezji: z Gorzowa, Zielonej Góry i Głogowa.

        Nasi pielgrzymi z Krosna Odrzańskiego dojadą do Zielonej Góry i po rannej Mszy św. w konkatedrze w poniedziałek 2 sierpnia wyruszą razem z pozostałymi pielgrzymami. Organizatorzy zapewniają noclegi, wyżywienie, opiekę medyczną oraz transport bagaży.

         Koszty organizacyjne tegorocznej 11-dniowej pieszej pielgrzymki wynoszą 250 zł na osobę. Wszelkie informacje i zapisy odbywają się tylko przez internet na facebooku pielgrzymkowym (Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę) lub na stronie www.pielgrzymka.zgora.pl

 

  1. Grupa pieszych pielgrzymów z Krosna Odrzańskiego wkroczy na Jasną Górę w czwartek 12 sierpnia. Tradycją jest, że tego dnia do Częstochowy udają się również przedstawiciele naszej parafii, by powitać pątników i wspólnie z nimi uczestniczyć w modlitwie. W tym celu, podobnie jak przed rokiem, organizowany jest autokar, który wyjedzie z Krosna Odrzańskiego w środę 11 sierpnia w godzinach rannych. Nocleg będzie w Domu Pielgrzyma u Sióstr Betanek. Wyjazd z Częstochowy planuje się w czwartek 12 sierpnia ok. godz. 15.00. Koszt pielgrzymki z noclegiem i obiadem w czwartek 150 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

 

  1. Rozpoczął się czas wakacji, porządek Mszy św. w niedziele i dni powszednie jest bez zmian. Biuro Parafialne jest czynne w trakcie wakacji tylko w piątki od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 17. 00.

 

  1. W kościele pw. św. Andrzeja Apostoła trwają prace konserwatorskie przy renowacji zabytkowych drzwi wejściowych od ulicy Nadodrzańskiej oraz restaurację dwóch drewnianych okien – jedno nad drzwiami i drugie z lewej strony drzwi. Postawiono rusztowania wewnątrz i zewnątrz świątyni. Wejście do kościoła jest możliwe tylko od strony ulicy Kościelnej.

       Zwracamy się o pomoc finansową do naszych aktualnych i byłych parafian, którzy z wielkim sentymentem darzą kościół pw. św. Andrzeja Ap. Do Biuletynu Parafialnego dołączone są dzisiaj koperty z napisem na remont kościoła św. Andrzeja Ap. Również dziękujemy za każdą wpłatę na dowolne konto parafialne z dopiskiem na remont kościoła.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny i tygodniki katolickie w cenie 6 zł – Niedziela i Gość Niedzielny. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.   

                                                                                     proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak