OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 06. 01. 2022

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI

  1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane świętem Trzech Króli. Msze św. są jak w każdą niedzielę. W naszych świątyniach są przygotowane gotowe pakiety z kadzidłem, kredą oraz woda święcona w specjalnych buteleczkach i kartką z błogosławieństwem domu i mieszkania. Zbierane ofiary w Święto Trzech Króli przeznaczone są na cele misyjne i przekazujemy je do Kurii Biskupiej.
  1. W niedzielę 9 stycznia zapraszamy na koncert świąteczny na godzinę 16.00 w trakcie którego wystąpią zespoły muzyczne pracujące w Centrum Artystyczno – Kulturalnym „Zamek” w Krośnie Odrzańskim. Koncert odbędzie się w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.  W trakcie koncertu usłyszymy kolędy, pastorałki i piosenki w świątecznym klimacie. Będzie to również okazja do wspólnego śpiewania. Wstęp wolny. Po koncercie będzie można złożyć datek do puszki z przeznaczeniem na Dom Dziecka w Krośnie Odrzańskim. 
  1. Zapraszamy także na „Koncert Kolęd i Pastorałek” w Osiecznicy w wykonaniu Chóru Kameralnego Adoramus w kościele parafialnym w najbliższą sobotę 8 stycznia o godz. 18.00.
  1. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św.
  1. W sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
  1. Nauka przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 19.00 w auli Domu Parafialnego.
  1. Trwa wizyta duszpasterska w domach i mieszkaniach naszych parafian tzw. kolęda. Z racji panującej epidemii przyjdziemy tylko do osób, które nas zaproszą na indywidualną wizytę na poświęcenie domu. Wypełnione kartki z danymi prosimy składać na tacę lub do dowolnej skarbony. Kartki na zaproszenie wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Termin wizyty ustalimy telefonicznie.
  1. Kończymy dzisiaj zbieranie darów w ramach charytatywnej akcji „Paczuszka dla maluszka”. Już teraz bardzo dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie darczyńców.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolicki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                           

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak