OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 11 VII 2021

  1. Zbliża się termin wyjścia Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na początku sierpnia.

     Nasi pielgrzymi z Krosna Odrzańskiego dojadą do Zielonej Góry i po rannej Mszy św. w konkatedrze w poniedziałek 2 sierpnia wyruszą razem z pozostałymi pielgrzymami. Organizatorzy zapewniają noclegi, wyżywienie, opiekę medyczną oraz transport bagaży.

         Koszty organizacyjne tegorocznej 11-dniowej pieszej pielgrzymki wynoszą 250 zł na osobę. Wszelkie informacje i zapisy odbywają się tylko przez internet na facebooku pielgrzymkowym (Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę) lub na stronie www.pielgrzymka.zgora.pl

Spotkanie organizacyjne Pieszych Pielgrzymów zaplanowane jest na poniedziałek 19 lipca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

 

  1. Grupa pieszych pielgrzymów z Krosna Odrzańskiego wkroczy na Jasną Górę w czwartek 12 sierpnia. Tradycją jest, że tego dnia do Częstochowy udają się również przedstawiciele naszej parafii, by powitać pątników i wspólnie z nimi uczestniczyć w modlitwie.

       W tym celu, podobnie jak przed rokiem, organizowany jest autokar, który wyjedzie z Krosna Odrzańskiego w środę 11 sierpnia w godzinach rannych. Nocleg będzie w Domu Pielgrzyma u Sióstr Betanek.

       Wyjazd z Częstochowy planuje się w czwartek 12 sierpnia ok. godz. 15.00. Koszt pielgrzymki z noclegiem i obiadem w czwartek 150 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

 

  1. Jutro w poniedziałek 12 lipca zapraszamy wspólnoty Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej na spotkanie z moderatorką siostrą Damianą o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła.
  2. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św.

 

  1. Rozpoczął się czas wakacji, porządek Mszy św. w niedziele i dni powszednie jest bez zmian. Biuro Parafialne jest czynne w trakcie wakacji tylko w piątki od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 17. 00.

 

  1. W kościele pw. św. Andrzeja Apostoła trwają prace konserwatorskie przy renowacji zabytkowych drzwi wejściowych od ulicy Nadodrzańskiej oraz restaurację dwóch drewnianych okien Wejście do kościoła jest możliwe tylko od strony ulicy Kościelnej.

       Bardzo dziękujemy za pomoc finansową w realizacji rozpoczętych remontów. Dwa tygodnie temu poinformowaliśmy naszych parafiach o remontach i już od 115 rodzin i osób indywidualnych otrzymaliśmy pomoc finansową w kopertach lub na konto parafialne z dopiskiem na remont kościoła. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać. Przy skarbonach wyłożone są przygotowane koperty na remont kościoła św. Andrzeja.

  1. W najbliższą sobotę zapraszamy na naukę dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem dziecka o godz. 19.00 w domu Parafialnym.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie w cenie 6 zł – Niedziela i Gość Niedzielny. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.   

                                                                                     proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak