OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 13.11.2022

 1. W przyszłą niedzielę mamy Uroczystość Chrystusa Króla – taca zbierana w trakcie Mszy świętych przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.
 1. Każda parafia naszej diecezji zobowiązana jest oprócz tacy z Niedzieli Chrystusa Króla przekazać w zależności od ilości wiernych określoną kwotę w stosunku rocznym na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Nasza parafia zobowiązana jest do przekazania 18 tyś. zł. Zwracamy się z prośbą o pomoc finansową w opłaceniu parafialnego zobowiązania wobec Seminarium Duchownego, dlatego dołączyliśmy do naszego Biuletynu Parafialnego kopertę z napisem „Moja Ofiara na Seminarium Duchowne”.
 1. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to stowarzyszenie katolików, zaangażowanych w życie parafii i diecezji.
 1. Jeszcze do niedzieli 20 listopada będziemy mieli nabożeństwach wypominkowe. Można wpisać na kartce wypominkowej dzień, w którym mają być odmawiane modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są przy wyjściu. Wypełnione kartki prosimy wkładać do dowolnej skarbony.
 1. Jutro w poniedziałek 14 listopada zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego i Wspólnoty Rodziny Serca Jezusowego o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie z ks. Marcinem w najbliższy wtorek 15 listopada o godz. 16.30 w kaplicy Domu Parafialnego.
 1. Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej ma w piątek18 listopada Adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. w tymczasowej kaplicy w Domu Parafialnym.
 1. Od przyszłego poniedziałku 21 listopada rozpocznie się Kurs Przedmałżeński w Krośnie Odrzańskim w Parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej. Spotkania z konferencją tematyczną będą odbywały się codziennie od poniedziałku 21 listopada do soboty 26 listopada br. o godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy kościele pw. św. Andrzeja Ap.   Zapraszamy wszystkie osoby zamierzające w bliższej lub dalszej perspektywie zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów.
 1.      Pielgrzymka lotnicza do Grecji „ŚLADAMI ŚW. PAWŁA” w dniach 16-23 kwietnia 2023 organizowana przez naszego byłego Wikariusza Ks. Marka Waścińskiego z Firmą Turystyczną VERVINCI TRAVEL jest dalej aktualna. W programie m.in. Meteory słynące z wiszących klasztorów, Termopile, Ateny z Areopagiem i Akropolem, Korynt, Delfy, Saloniki, obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i wiele innych atrakcyjnych miejsc związanych z początkiem chrześcijaństwa i działalnością misyjną św. Pawła.  W ostatnim dniu przewidziany jest wypoczynek nad morzem. Zakwaterowanie i wyżywienie w hotelach 3*** lub 4 **** ze śniadaniami i obiadokolacjami. Koszt od osoby uzależniony jest od ilości pielgrzymów i waha się od 4490 zł do 4790 zł + 160 euro.  Cena pielgrzymki oparta jest o wycenę biletów lotniczych z dn. 14.10.2022 i może ulec zmianie do momentu potwierdzenia rezerwacji. Im szybsza rezerwacja, tym większa pewność, że cena nie ulegnie zmianie! Szczegóły pielgrzymki są na plakatach w gablotkach, a także w zakrystii. Dodatkowe informacje i zapisy – telefonicznie u ks. Marka (tel. 607 249 434). 
 1. Nauka przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych (cykl II) odbędzie się w najbliższą sobotę o 19.00 w salce parafialnej.
 1. Trwa remont wnętrza kościoła pw. św. Andrzeja Ap. jak również prowadzone są prace konserwatorskie przy kolejnych oknach witrażowych kościoła św. Andrzeja i zabytkowych drzwiach wejściowych od strony ul. Kościelnej. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty na konta parafialne i składane ofiary do kopert.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, „Niedziela” w cenie 10zł. Zachęcamy także do wzięcia ze sobą nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny.

        Pragniemy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                       

                                                                                                  proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak