OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 SIERPNIA 2022

XX  NIEDZIELA  OKRESU  ZWYKŁEGO

  1. Nasi piesi pielgrzymi z Krosna Odrz. uczestniczący w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę szczęśliwie dotarli w piątek 12 sierpnia do Częstochowy na Jasną Górę. Grupa autokarowa przywitała ich tradycyjnie przy wejście na Plac Jasnogórski. Gratulujemy i dziękujemy Pieszym Pielgrzymom za ich modlitwę w naszych intencjach i piękne świadectwo wiary.
  1. Już jutro w poniedziałek 15 sierpnia mamy uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Sanktuarium w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dożynki z główną Mszą św. Odpustową o godz. 12.00. Ta uroczystość nazywana jest też popularnie świętem Matki Boskiej Zielnej, dlatego też będziemy święcić bukiety z ziół i kwiatów. Porządek Mszy św. w poniedziałek 15 sierpnia jak w każdą niedzielę.
  1. Również jutro w poniedziałek zapraszamy do kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej na koncert muzyki klasycznej „PEREGRYNACJE 2022” w wykonaniu zielonogórskiego zespołu kameralnego „Capella Viridimontana” pod dyrekcją Jerzego Markiewicza. Dokładne informacje na plakacie przed kościołem. Rozpoczęcie koncertu o godz. 16.00. Wstęp wolny.
  1. W czwartek 18 sierpnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. w Tymczasowej Kaplicy Domu Parafialnego i nabożeństwo maryjne prowadzone przez wspólnotę Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.
  1. W sobotę zapraszamy na naukę przed Chrztem św. dziecka dla rodziców i chrzestnych na godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
  1. Trwa remont wnętrza kościoła pw. św. Andrzeja Ap. Zwracamy się do parafian o pomoc w sfinansowaniu remontu kościoła św. Andrzeja Ap. Koperty na remont wyłożone są na stolikach przy wyjściu. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty na konta parafialne i składane ofiary do kopert.

   Równocześnie prowadzone są prace konserwatorskie w kościele św. Andrzeja przy kolejnych oknach witrażowych i zabytkowych drugich drzwiach wejściowych od strony ul. Kościelnej. Kościół św. Andrzeja wyłączony jest z użytkowania liturgicznego. Msze św. i nabożeństwa w dni powszednie odbywają się w Tymczasowej Kaplicy w Domu Parafialnym. Msza św. niedzielna i świąteczna o godz. 9.00 odprawiana jest w kościele św. Jadwigi.

  1. Komunikat Urzędu Miasta i Gminy w Krośnie Odrzańskim dotyczący skażenia wody w Odrze. W związku z katastrofą ekologiczną będącą następstwem skażenia Odry, apelujemy do mieszkańców o niezbliżanie się do rzeki oraz terenów do niej przyległych, a także o nieodławianie śniętych ryb na własną ręką. Prosimy również o niespożywanie złowionych ryb pochodzących z niewiadomego źródła oraz niekarmienie nimi zwierząt domowych, jak również unikanie wypasu zwierząt hodowlanych w rejonach rzeki. Jednocześnie informujemy, że Polski Związek Wędkarski Okręg w Zielonej Górze wprowadził zakaz wędkowania na rzece Odrze oraz jej dopływach do odwołania. Prosimy o ostrożność i unikanie kontaktu z wodą.Natomiast woda z ujęć obsługiwanych przez Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Komunalne jest pod stałą kontrolą służb sanitarnych i pozostaje zdatna do picia. Ujęcia głębinowe nie są zagrożone skażeniem.
  1. Prawie za dwa tygodnie pragniemy w sobotę 27 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Krosna Odrzańskiego do naszego kościoła filialnego w Sarbii z okazji święta patronalnego w tym kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Trasa pielgrzymki to 12km. Wyjście przy kościele św. Andrzeja Ap. o godz. 10.00. Msza św. odpustowa o godz. 13.30. Po Mszy św. pielgrzymkowy posiłek i powrót samochodami do Krosna Odrzańskiego. Więcej informacji i zapisy w zakrystii po Mszach św.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. Wszystkim przeżywającym czas wypoczynku od codziennych zajęć i czas urlopów życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń w wakacyjnym pielgrzymowaniu. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.