OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 16.01. 2022.

II NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

  1. Już od 25 lat obchodzony jest 17 stycznia w Kościele Katolickim w Polsce Dzień Judaizmu, a w dniach od 18 do 25 stycznia będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” . W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.
  1. W poniedziałek 17 stycznia zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Pielgrzymującej prowadzone przez członkinie Kręgów Matki Bożej. Rozpoczęcie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
  1. Cały styczeń trwa wizyta duszpasterska w mieszkaniach i domach naszych parafian tzw. kolęda. Z racji panującej epidemii przychodzimy bez ministrantów i tylko do osób, które nas zaproszą na indywidualną wizytę na poświęcenie domu.  Wypełnione kartki z zaproszeniem prosimy składać na tacę lub do dowolnej skarbony. Kartki na zaproszenie wyłożone są na stolikach  przy  wyjściu  z  kościoła  oraz wydrukowane są w naszym biuletynie parafialnym.   Termin wizyty ustalamy telefonicznie. Już ponad 200 rodzin zaprosiło nas do siebie.  Bardzo dziękujemy za dotychczasowe zaproszenia i gościnne przyjmowanie nas w  Waszych domach.
  1. Po Mszy św.  rozprowadzamy tygodniki katolicki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”  w  cenie  8  zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny.  Bardzo  dziękujemy  za  wszelkie  ofiary składane w naszych świątyniach.                           proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak