OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 IV 2021r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. W dzisiejszą Niedzielę Narodowego Czytania Pisma Świętego rozpoczyna się Tydzień Biblijny. 20 minut przed Mszami czytamy teksty Pisma św. Rozprowadzamy również egzemplarze Pisma św. Starego i Nowego Testamentu oraz książki o Piśmie św.
  1. Cieszymy się z decyzji przyznającej fundusze unijne na remont Zamku Piastowskiego i naszego kościoła pw. św. Jadwigi Śl. w ramach projektu: „Piastowskie dziedzictwo św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim”. Gratulujemy przede wszystkich władzom naszego miasta i gminy Krosno Odrzańskie.
  1. Przypominamy o obowiązku zachowania dystansu społecznego w kościołach – co najmniej 1,5 m odległości oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką medyczną.
  1. Jutro w poniedziałek 19 kwietnia Msze św. będą odprawiane jako wotywne ku czci św. Józefa z kazaniem tematycznym a po wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci św. Józefa.
  1. W najbliższy piątek nie ma dnia postnego z racji Uroczystości św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski.
  1. Z związku z przedłużonym terminem limitów osób w kościołach zapraszamy za tydzień 25 kwietnia w niedzielę na dodatkowe Msze św. w kościele św. Jadwigi Śl:

–  o godz. 9.00 rano zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 3 z klasy III C.

– oraz o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla wszystkich wiernych.

  1. Jeszcze dzisiaj ostatni dzień zbierania podpisów na listach poparcia obywatelskiego projektu oświadczenia Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim w sprawie ustanowienia Świętej Jadwigi Śląskiej patronką Krosna Odrzańskiego.  Jeśli Rada Miejska pozytywnie przegłosuje Oświadczenie, wola mieszkańców będzie przekazana władzom kościelnym. Wypełnione listy prosimy wkładać do przygotowanej skrzynki kartonowej w kościele pw. św. Andrzeja Ap. lub do skarbon w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
  1. W zeszłą niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na działalność diecezjalną Caritas – zebrana kwotę 1750zł przekazaliśmy na konto Caritas.
  1. Msza św. w intencji naszego ks. Marka z okazji zbliżających się jego imienin odbędzie się w piątek 23 kwietnia o godz. 18.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny i tygodniki katolickie w cenie 6 zł – Niedziela i Gość Niedzielny. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego i za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.   

                                            proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak