OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  IV NIEDZIELA ADWENTU – 19 XII 2021

  1. Z powodu panującej epidemii i ograniczenia ilości osób w kościołach będziemy mieli aż trzy Msze św. w Wigilię Bożego Narodzenia tzw. Pasterki w kościele pw. św. Jadwigi Śl. – o godz. 21.00, 22.30 i 24.00.  Pasterka w Gostchorzu o godz. 20.00, a w Sarbii o godz.  20.30 .

  1. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W czasie Pasterek zbierana taca będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.
  1. Równocześnie informujemy, że nie będzie wizyty duszpasterskiej w domach i mieszkaniach naszych parafian tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Będzie jednak możliwość zaproszenia kapłana na indywidualną wizytę na poświecenie domu. Wypełnioną kartkę prosimy złożyć na tacę lub do dowolnej skarbony. O wizycie poinformujemy telefonicznie.
  1. Adwentowe Msze św. Roratnie będą jeszcze w tym tygodniu do od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 6.45 rano w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Okazja do spowiedzi przed świętami pól godziny przed każdą Mszą św.
  1. Prosimy zgłaszać osoby starsze nie wychodzące z domu oraz chore, które chciałyby się wyspowiadać się przed świętami w swoim domu i przyjąć Komunię św. Kapłani przyjdą z posługa sakramentalna w czwartek 23 grudnia przed południem. Jest to prośba do osób, do których nie przychodzimy regularnie co miesiąc w pierwszą sobotę miesiąca.
  1. W sobotę 25 grudnia mamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko pierwszej Mszy św. o godz. 7.30. W Sarbii Msza św. w sobotę 25.12 o godz. 9.00 rano.
  1. W naszym kościołach mamy choinki z bombkami ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Paczuszka dla maluszka”. To bożonarodzeniowa akcja działająca już 8 rok. Jej adresatami są domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Symbolem akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka. By wziąć udział w akcji, można z choinek, które stoją w naszych kościołach zabrać bombkę i w zamian za nią przynieść do kościoła paczuszkę, w której będą artykuły higieniczne, takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Paczkę zostawiamy pod choinką, która bierze udział w akcji. Mamy już wyznaczone miejsce do którego trafi nasza parafialny – krośnieński dar serca. Cała akcja kończy się 6 stycznia. Serdecznie zachęcamy do pomocy w tej charytatywnej akcji.
  1. Opłatki Wigilijne wzorem lat ubiegłych nie będą roznoszone po domach, natomiast będzie możliwość wzięcia z kościoła. Poświęcone opłatki są wystawione w koszyczkach przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie: Gość Niedzielny w cenie – 6 zł i Niedziela w cenie 8 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                           

                   proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak