OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 V 2021r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj w niedzielę 2 maja mamy Dzień Polonii i Dzień Flagi, w naszych modlitwach prosimy o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie jak również modlimy się w intencji Polaków mieszkających poza naszym krajem. Wieszamy dzisiaj i jutro biało czerwone flagi na naszych domach.
 1. Jutro w poniedziałek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Święte będą odprawione w kościele pw. św. Andrzeja Ap. o godz. 7.30 i 9.00 oraz w kościele pw. św. Jadwigi Śl. – centralna Msza św. za Ojczyznę o godz. 10.30  z udziałem pocztu sztandarowego Wojska Polskiego i Krośnieńskiej Gminy oraz wieczorna Msza św. o godz. 18.00. W święto 3 Maja Msze św. w Sarbii o godz. 9.00 rano i w Gostchorzu o godz. 10.00.
 1. Dzisiaj po Mszy św. o 10.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 1. Rozpoczęliśmy miesiąc  maj,  który  w  naszej  polskiej  tradycji jest naznaczony modlitwą maryjną Litanii Loretańskiej. Każdego dnia nabożeństwa majowe rozpoczynają się przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30.
 1. Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w kościele św. Andrzeja Ap. w czwartek po Mszy św. wieczornej w ramach nabożeństwa Godziny Świętej.
 1. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św.
 1. Od 4 marca będzie zmieniony limit osób w kościołach – w kościele pw. św. Andrzeja Ap. będzie mogło być 20 osób, a w kościele pw. św. Jadwigi Śl. – 65 osób. Dalej obowiązuje zachowanie dystansu między osobami w kościołach – co najmniej 1,5 m odległości oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką medyczną.
 1. W najbliższą  sobotę  zapraszamy  na  naukę przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00 w auli przy Biurze Parafialnym.
 1. Zapraszamy za tydzień w niedzielę 9 maja na dodatkową Mszę św. w kościele św. Jadwigi Śl. o godz. 9.00 rano dla dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 – klasa III A.
 1. Jeszcze  raz  pragniemy  bardzo  serdecznie  podziękować za podpisy na listach poparcia obywatelskiego projektu oświadczenia Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim w sprawie ustanowienia Świętej Jadwigi Śląskiej patronką Krosna Odrzańskiego. Zebrane  w  ciągu  8 dni 866 podpisy na listach poparcia przekazaliśmy do Rady Miejskiej a ta w miniony czwartek – 29 kwietnia pozytywnie i jednogłośnie przegłosowała nasz projekt. Dziękujemy  wszystkim  głosującym  na Radzie Miejskiej za tak wielkie poparcie inicjatywy ustanowienia Świętej Jadwigi Śląskiej patronką Krosna Odrzańskiego. Teraz będziemy czekali na decyzję władz kościelnych.
 1. Po Mszy św.  rozprowadzamy  nasz  bezpłatny  Biuletyn  Parafialny  i  tygodniki katolickie w cenie 6 zł – Niedziela i Gość Niedzielny.  Bardzo  dziękujemy  za  ofiary składane na utrzymanie naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego i za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.   
 2. Zbigniew Samociak – proboszcz