OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.03.2022

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przybywają do Krosna Odrzańskiego nowe osoby uciekające z Ukrainy. Wielu naszych parafian przyjęło do swoich domów uchodźców z Ukrainy, również na plebani od  wczoraj udostępniliśmy kolejne pomieszczenie z łazienką w Domu Katechetycznym  dając godziwe zamieszkanie i wyżywienie. Osoby, które chciałyby przyjąć rodziny z Ukrainy prosimy zgłaszać do Starostwa Krośnieńskiego lub Caritas w Zielonej Górze.  Caritas w Zielonogórski zorganizował już 500 miejsc noclegowych. Dokładne dane Caritasu podajemy w naszym Biuletynie Parafialnym. Dalej trwa codzienna zbiórka potrzebnych rzeczy dla  uchodźców  walczącej  Ukrainy  w Hali Sportowo-Widowiskowej  przy  ul. Pułaskiego w godzinach od 16.00 do 19.00.

  1. Miał być dzisiaj u nas zakonnik pracujący na Ukrainie w Kijowie Sebastian  Jankowski pochodzący z Krosna Odrzańskiego. Jego przyjazd został przełożony na późniejszy termin, dlatego zapowiadana zbiórka jest odwołana.
  1. Zachęcamy do uczestnictwa w Koncercie Charytatywnym dla Ukrainy dzisiaj o godz. 17.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej  przy   Pułaskiego 3 w Krośnie Odrzańskim.
  1. W poniedziałek odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego w auli parafialnej o godz. 19.00.
  1. Mamy już wyznaczony termin bierzmowania w naszej parafii dla uczniów VIII klas – jest to środa 1 czerwca o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VIII odbędzie się w środę 23 marca o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
  1. Podobnie jak w zeszłym roku zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Krosna Odrzańskiego do Świebodzina. Trasę pokonuje się w milczeniu i samotności zatrzymując przy oznakowanych stacjach Drogi Krzyżowej. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek 8 kwietnia Mszą św. o godz. 20.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Rejestracja uczestników odbywa się przez ogólnopolską stronę internetową Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Papież Franciszek dokona Aktu poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Również tego dnia o g. 17.00 pragniemy połączyć się w modlitwie z Ojcem Świętym odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi w naszej parafii w kościele pw. św. Andrzeja o godz. 17.00 na zakończenie całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu.
  1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w piątek 25 marca zachęcamy do rozpoczęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje Duchowej Adopcji będą wyłożone przy wyjściu z kościoła.

      Uroczyste rozpoczęcie Duchowej Adopcji odbędzie się na Mszy św. o godz. 9.00 rano w piatek. Można również składać Deklaracje Duchowej Adopcji indywidualnie wrzucając wypełnione kartki do dowolnej skarbony.

  1. Już za tydzień rozpoczniemy czterodniowe Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Daniel Dydak – proboszcz w Długoszynie.
  2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci pierwszokomunijne będą miały poświęcenie książeczek pierwszokominujnych.

                            W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

                                         Podobnie jak w zeszłym roku mamy Drogę Krzyżową również

                                            po rannej Mszy św. o g. 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.       

                                   Droga Krzyżowa dla dzieci ze szkoły podstawowej odbywa się

                                                 o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi Śl.

       Dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżowa o g. 18. 30 w kościele św. Jadwigi Śl.

bezpośrednio po wieczornej Mszy św. w piątek o godz.18.00.                         

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

           Po Mszy św.  rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.

Zachęcamy także do wzięcia nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Rozprowadzamy także ozdobne świece wielkanocne CARITAS po 20zł. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                                                                        

                                                                                                                 proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak