OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 21 V 2023

  1. Nabożeństwa majowe odbywają się przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30.
  1. Krąg Biblijny zaprasza na kolejne rozważanie tekstów biblijnych w poniedziałek 22 maja o godz. 19.00 w salce parafialnej.
  1. Za dwa tygodnie 3 i 4 czerwca będziemy mieli w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii św. na Mszach o godz. 12.00. Z tego powodu będzie dodatkowa Msza św. niedzielna o godz. 16.00 w kościele św. Jadwigi. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne ze Szkół Podstawowych nr 1 i 3 na próbę organizacyjną do kościoła św. Jadwigi w środę 24 maja o godz. 16.00.
  1. Trwamy w modlitewnej nowennie do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  1. W Chlebowie od kilku lat odbywają się nabożeństwa ku czci św. Rity z relikwiami tej świętej.

   Już jutro w  poniedziałek 22 maja 2023r. czuwanie modlitewne rozpocznie się w Chlebowie w kościele parafialnym o godz. 17.00.

    Msza św. Odpustowa będzie  odprawiona w Chlebowie ku czci św. Rity jutro o godz. 18.00.

    Po Mszy mieszkańcy zapraszają na ciasto, kawę i herbatę przy kościele.

  1. W związku ze zbliżającym się Dniem Matki nasi ministranci rozprowadzają dzisiaj po Mszach św. okolicznościowe ciasteczka zbierając fundusze na swój wakacyjny wyjazd.
  1. W dalszym ciągu prowadzone są remonty w naszych świątyniach. Przy kościele św. Jadwigi prowadzone są prace tynkarskie na fasadzie kościoła a od poniedziałku zaczną się prace wewnątrz świątyni.

         W kościele św. Andrzeja zakończyły się prace malarskie i kładziona jest nowa posadzka w prezbiterium.

  1. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach na bieżące remonty  oraz  wpłaty  na konta parafialne. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł. oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny.                                                                           

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak