OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.10.2022

XXX  NIEDZIELA OKRESU ZWYKLEGO

 1. W następny wtorek  1 listopada w  Uroczystość Wszystkich Świętych będziemy  mieli podobnie  jak  w zeszłych latach Msze św. Polową  na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie Odrzańskim o godz. 12.00. Mszę św. poprzedzi procesja liturgiczna za zmarłych, która wyjdzie o g. 11.30 z Kaplicy Cmentarnej i dojdzie do Ołtarza Polowego.
 1. Miesiąc listopad to czas szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych szczególnie na nabożeństwach wypominkowych. Za wszystkie wymienione osoby na kartkach wypominkowych będzie sprawowana Msza św. w Uroczystość  Wszystkich  Świętych  oraz  będą odmawiane modlitwy przed wieczornymi Mszami św. od Dnia Zadusznego 2 listopada z odczytywaniem imion i nazwisk zmarłych osób. Można wpisać na kartce wypominkowej dzień, w którym mają być odmawiane modlitwy za zmarłych. Wzór kartki wypominkowej mamy w naszym Biuletynie Parafialnym jak również wyłożone są kartki przy wyjściu. Wypełnione kartki prosimy wkładać do dowolnej skarbony.
 1. Dorosłych i młodzież zapraszamy na nabożeństwa różańcowe każdego dnia o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w środę i piątek o g. 16.30 w kaplicy Domu Parafialnego.
 1. Apostolat Maryjny zaprasza do salki parafialnej na spotkanie w sobotę 29 października po rannej Mszy św. w Domu Parafialnym.
 1. Młodzież pragnącą przygotowywać się do sakramentu bierzmowania z klas VII zapraszamy na pierwsze organizacyjne spotkanie już jutro w poniedziałek 24 października o godz. 16.30 w kaplicy Domu Parafialnego przy kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 2. Natomiast młodzież klas VIII zapraszamy do kaplicy Domu Parafialnego we wtorek o godz. 16.30 – grupa męska i w czwartek o godz. 16.30 – grupa żeńska.
 1. Chłopców ze szkoły podstawowej zapraszamy do wstąpienia w grono ministrantów. Spotkanie organizacyjne z ks. Marcinem w najbliższą sobotę 29 października o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
 1. Trwa remont wnętrza kościoła pw. św. Andrzeja Ap. Pomalowano już ściany w prezbiterium i pod chórem. Dzięki pracom konserwatorek zabytków widać bardzo wyraźnie oryginalne malowidła na suficie pochodzące z pierwotnego wystroju świątyni. Od poniedziałku firma budowlana będzie wzmacniała pozostałą część sufitu i zacznie się malowanie artystyczne odnowionej części sufitu. Również prowadzone są prace konserwatorskie w kościele św. Andrzeja Ap. przy kolejnych oknach witrażowych i zabytkowych drzwiach wejściowych od strony ul. Kościelnej. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty na konta parafialne i składane ofiary do kopert.
 1. Nasz Wikariusz Ks. Marek z Firmą Turystyczną VERVINCI TRAVEL organizują 8 dniową lotniczą pielgrzymkę do Grecji „ŚLADAMI ŚW. PAWŁA” w dniach 16-23 kwietnia 2023. W programie m.in. Meteory słynące z wiszących klasztorów, Termopile, Ateny z Areopagiem i Akropolem, Korynt, Delfy, Saloniki, obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i wiele innych atrakcyjnych miejsc związanych z początkiem chrześcijaństwa i działalnością misyjną św. Pawła. W ostatnim dniu przewidziany jest wypoczynek nad morzem. Zakwaterowanie i wyżywienie w hotelach 3*** lub 4 **** ze śniadaniami i obiadokolacjami. Koszt od osoby uzależniony jest od ilości pielgrzymów i waha się od 4490 zł do 4790 zł + 160 euro. Cena pielgrzymki oparta jest o wycenę biletów lotniczych z dn. 14.10.2022 i może ulec zmianie do momentu potwierdzenia rezerwacji. Im szybsza rezerwacja, tym większa pewność, że cena nie ulegnie zmianie! Szczegóły pielgrzymki są na plakatach w gablotkach, a także w zakrystii. Zapisy do 30 listopada z przedpłatą w wys. 1000 zł. przyjmuje ks. Marek.
 1. Jan Podobiński pochodzący z Krosna Odrzańskiego pracujący duszpastersko od wielu lat na Ukrainie w powiecie żytomierskim (ok. 300 km od polskiej granicy) kolejny raz zwraca się do mieszkańców naszej parafii o pomoc. Ostatnio pomogliśmy wysyłając dwoma samochodami ciężarowymi różne potrzebne rzeczy i artykuły spożywcze. Teraz bardzo prosimy o sfinansowanie i kupienie agregatora prądu o mocy 10 KW. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek przy wyjściu ofiary na kupno nowego agregatora. Puszki wystawione są na skarbonach. Można również wpłacać na dowolne konto parafialne z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”.
 1. Po każdej Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, „Niedziela” w cenie 10zł.  Zachęcamy także do wzięcia ze sobą nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. W minioną niedzielę zebraliśmy na Dzieło Nowego Tysiąclecia fundujące stypendia naukowe dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin aż 3.250zł.
 1. Pragniemy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                       

                                                                                                          proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak