OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII NIEDZIELA  WIELKANOCNA23 V 2021

 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

  1. Wczorajsze i dzisiejsze uroczystości Pierwszej Komunii św. w pięciu grupach w kościele pw. św. Jadwigi Śl. sprawiły, że Msze św. dzisiejsze o 10.30 i 12.00 odbywają się wyjątkowo w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Dzisiejsza wieczorna Msza św. bez zmian w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Z racji Białego Tygodnia dzieci pierwszokomunijnych od poniedziałku do czwartku będzie dodatkowa Msza św. dla tych dzieci o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

 

  1. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 rano i wieczorem o 18.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

  1. Nabożeństwa majowe odbywają się w naszej parafii przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30.

 

  1. W piątek 28 maja na Mszy św. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. duszpasterze pracujący w naszej parafii będą obchodzili swoje rocznice święceń kapłańskich: proboszcz ks. Zbigniew Samociak – 36 rocznicę, ks. Marek Waściński – 24 rocz., ks. Marcin Pracuk – 20 rocznicę, ks. Michał Szot – 4 rocznicę. Już teraz bardzo dziękujemy za modlitwę w naszej intencji.

 

  1. Dalej obowiązują limity osób w kościołach i zachowanie dystansu między osobami w kościołach – co najmniej 1,5 m odległości oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką wewnątrz kościoła.

 

  1. Już za 11 dni w czwartek 3 czerwca będziemy mieli uroczystość Bożego Ciała.

Z powodu trwających obostrzeń związanych z trwającą epidemią postanowiliśmy zmienić dotychczasową formułę procesji Bożego Ciała.

      Pójdziemy do czterech ołtarzy ustawionych na placu tuż przed kościołem św. Jadwigi Śl. W procesji będą poruszali się tylko służba liturgiczna i dzieci pierszokomunijne. Pozostali wierni będą stali bez przemieszczania się ale będą mieli każdy ołtarz w zasięgu wzroku. Dwa pierwsze ołtarze będą ustawione od strony ul. Pocztowej a dwa następne od strony ul. Zamkowej.

      Podobnie jak w zeszłych latach prosimy o przygotowanie:

– pierwszego ołtarza: Wspólnotę Rodziny Serca Jezusowego i Akcję Katolicką,

– drugiego ołtarza: mieszkańców Kamienia, Morska i Marcinowic ,

– trzeci ołtarz Wspólnota Żywego Różańca, Matki Bożej Pielgrzymującej i Grupa Modlitewna,

– czwarty ołtarz Grupa Pielgrzymkowa, JPII i Szkoła Nowej Ewangelizacji.

       Zakupiliśmy piękne nowe 4 komplety ołtarzy na Boże Ciało z odpowiednimi tematycznymi banerami, które będą nam służyły przez wiele lat. Przedstawicieli poszczególnych grup prosimy o spotkanie w auli Domu Parafialnego w najbliższą środę o godz. 19.00.

        Uroczystość Bożego Ciała rozpoczniemy Mszą św. Polową przed kościołem pw. św. Jadwigi o godz. 9.30 rano i bezpośrednio po Mszy św. ruszy procesja z Najświętszym Sakramentem. Po zakończeniu procesji będzie Msza św. ok. godz. 11.00.

 

  1. Podobnie jak w zeszłym roku w piątek po Uroczystości Bożego Ciała wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka w intencji powołań. Ponieważ przeżywamy czas epidemii związanych z tym ograniczeń, chcemy pielgrzymować na terenie naszej parafii.

       Dlatego w piątek po Uroczystości Bożego Ciała 4 czerwca przejdziemy pieszo od kościoła św. Andrzeja do kościoła w Sarbii.

       Wyjście o godz. 10.00 rano i Msza św. po przyjściu do Sarbii o godz. 13.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy powrót samochodami. Zapraszamy chętnych do wspólnego pielgrzymowania i prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii po Mszach św.

 

Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak