OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  BOŻE NARODZENIE 25.XII.2022r.

  1. Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ks. Marka Zintary, w piątek 23 grudnia w domu rodzinnym w Połupinie, w 59. roku życia i 33. roku kapłaństwa. Ks. Marek pochodził z naszej parafii i ostatnio pracował w dekanacie krośnieńskim.

PLAN OBRZĘDÓW POGRZEBOWYCH ŚP. KS. MARKA ZINTARY

   We wtorek 27 grudnia br. o godz. 20.00

będzie Msza św. żałobna w kościele parafialnym pw. bł. Karoliny Kózki w Połupinie dla kapłanów z Dekanatu Krosno Odrzańskie.

Następnie, zgodnie z życzeniem zmarłego, ciało zostanie poddane kremacji.

W środę 28 grudnia br. o godz. 12.30 

również w kościele parafialnym pw. bł. Karoliny Kózki w Połupinie będzie Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa (poprzedzi ją od godz. 12.00 czuwanie modlitewne).

Bezpośrednio po mszy św. pogrzebowej przejazd na cmentarz do Krosna

Odrzańskiego, gdzie nastąpi złożenie urny z prochami w grobie rodzinnym.

  1. Podobnie jak w zeszłych latach Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „SKARPA” zaprasza na wspólne kolędowanie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w poniedziałek 26 grudnia o godz. 16.30 na placu przed ustawioną miejską szopką bożonarodzeniową. Zachęcamy naszych parafian do wspólnego krośnieńskiego kolędowania.
  1. Grupa JP2 z Krosna Odrzańskiego i Przyjaciele serdecznie zapraszają na kolędowy koncert charytatywny, który odbędzie się 27 grudnia 2022 roku, we wtorek, o godz. 19.00 w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim. Jego celem będzie zebranie funduszy na pomoc Ukrainie. Zaśpiewajmy wspólnie od serca! Wtorek godz. 19.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
  1. W środę zapraszamy na spotkanie modlitewne po wieczornej Mszy św. w salce Domu Parafialnego.
  1. W najbliższy piątek mamy święto Świętej Rodziny: Jezusa , Maryi i Józefa. Msze św. w kaplicy Domu Parafialnego o godz. 9.00 rano i wieczorem o 18.00. W tym dniu nie ma postu piątkowego.
  1. W najbliższą sobotę 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne do kościoła pw. św. Jadwigi Śl. na godz. 17.30. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby jak najlepiej rozpocząć nowy rok kalendarzowy. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie w ramach kazania sprawozdanie duszpasterskie z minionego roku. W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 rano.
  1. W przyszłą niedziele przypada dzień 1 stycznia -pierwszy dzień Nowego Roku i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.30 rano. W Sarbii Msza św. w Nowy Rok o godz. 10.00 a w Gostchorzu o godz. 9.15. 
  1. Podobnie jak w zeszłym roku przyjdziemy do domów naszych parafian na wizytę duszpasterską na tzw. kolędę na zaproszenia. Prosimy o składanie kartek z zaproszeniem do dowolnej skarbony do 2-go dnia Świąt Bożego Narodzenia.  Na koniec roku podamy dokładny grafik kolędy na konkretnych ulicach w wyznaczonym dniu.
  1. Trwa remont wnętrza kościoła pw. św. Andrzeja Ap. jak również w kościele pw. św. Jadwigi Śl. gdzie prace przechodzą też do wnętrza świątyni. Zakończono drugi etap prac konserwatorskich przy kolejnych oknach witrażowych kościoła św. Andrzeja i zabytkowych drzwiach wejściowych od strony ul. Kościelnej – koszt drugiego II etapu wyniósł prawie 75 tysięcy zł. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty na konta parafialne i składane ofiary do kopert.

Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” – 10zł i „Gość Niedzielny” w  cenie 15 zł . Zachęcamy do wzięcia nasz bezpłatny  Biuletyn  Parafialny. Jeszcze raz dziękujemy grupie dekoracyjnej za ustawienie i udekorowanie choinek w naszych kościołach oraz przygotowanie pięknej szopki bożonarodzeniowej. Pragniemy także bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.                               proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak