OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU- 26.02.2023

 

                      W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

                                 Podobnie jak w zeszłych latach mamy Drogę Krzyżową

                           po rannej Mszy św. o g. 9.00 w kaplicy Domu Parafialnego

               i   wieczorem Droga Krzyżowa o g. 17. 30 w kościele św. Jadwigi Śl.

W ten piątek Droga Krzyżowa będzie prowadzona przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

 

                        Dla dzieci Droga Krzyżowa o g. 16.30 w kościele św. Jadwigi Śl.

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 w kościele św. Jadwigi Śl.

 

  1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie modlitewne po wieczornej Mszy św. w środę w dolnej salce parafialnej.

 

  1. W z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej po wieczornej Mszy w czwartek 2 marca.

 

  1. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w trakcie Drogi Krzyżowej dla dzieci. Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu kończymy o godz.15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Andrzej odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w pierwszy piątek 3 marca od godz. 10.00. Natomiast ks. Marcin odwiedzi chorych w sobotę 4 marca.

 

  1. Z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 będzie nabożeństwo wynagradzające  ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 

  1. Podobnie jak w zeszłym roku zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Krosna Odrzańskiego do Świebodzina. Trasę pokonuje się w milczeniu i samotności zatrzymując przy oznakowanych stacjach Drogi Krzyżowej. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek 31 marca Mszą św. o godz. 20.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Rejestracja uczestników odbywa się przez ogólnopolską stronę internetową Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  1. W naszych kościołach prowadzone są dalsze remonty. Przy kościele św. Jadwigi trwa dalej kapitalny remont drogi procesyjnej wokół kościoła a na szczycie wieży prace konserwacyjne metalowej konstrukcji. W kościele św. Andrzeja prowadzone są prace konserwatorskie na suficie a od poniedziałku malowane będą gzymsy przy suficie.

      Obok prowadzonych prac w naszych kościołach oddaliśmy do renowacji 14 starych gipsowych stacji Drogi Krzyżowej oraz zakupiliśmy 6 nowych dwurzędowych mosiężnych żyrandoli. W minionym tygodniu odebraliśmy 12 sztuk zamówionych zacheuszków, które po zakończeniu remontu, poświęci Biskup w trakcie konsekracji naszego kościoła.

  1. Dzisiaj jak zapowiadaliśmy w zeszłą niedzielę odbywa się po Mszach św. zbiórka na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Puszki wystawione są na skarbonach przy wyjściu z kościoła. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 10zł. Zachęcamy także do wzięcia ze sobą nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konta parafialne.

                                                                   proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak