OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

         I NIEDZIELA ADWENTU27.XI.2022r.

 1. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce modlimy się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
 2. Na początku listopada ogłosiliśmy zbiórkę na kupno agregatora prądotwórczego dla księdza pracującego na Ukrainie ks. Jana Podobińskiego pochodzącego z Krosna Odrzańskiego. Uzbieraliśmy razem z dofinansowaniem z Caritasu z Zielonej Góry i naszego Parafialnego Oddziału Caritas ponad 14 tysięcy złotych. Zakupiliśmy 2 używane agregatory o mocy 6,7KW i jeden nowy o mocy 9KW. Agregatory dotarły w tym tygodniu na Ukrainę. Otrzymaliśmy piękne podziękowanie od ks. Jana Podobińskiego i przedstawiciela Wojska Ukraińskiego, ponieważ jeden agregat trafił do wojska na front.
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Okres Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Adwentowe Msze św. Roratnie dla dorosłych będą o godz. 6.45 rano w kaplicy Domu Parafialnego.  Natomiast Msze św. Roratnie dla dzieci będą w środy i piątki godz. 16.30 też w kaplicy Domu Parafialnego. Pozostałe Msze św. w Adwencie bez zmian wg dotychczasowego porządku.
 1. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w naszej parafii w II Niedzielę Adwentu 4 grudnia i poprowadzi je kapłan ze Kongregacji Księży Filipinów z Gostynia – ks. Michał Kulig.
 1. Opłatki Wigilijne wzorem lat ubiegłych nie są roznoszone po domach, natomiast jest możliwość wzięcia z kościoła. Poświęcone opłatki są wystawione w koszyczkach przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian. Do opłatków dołączona jest koperta z prośbą o złożenie ofiary na remont kościoła św. Andrzeja Ap.
 1. Powoli planujemy też zorganizować wizytę duszpasterską tzw. kolędę w styczniu 2023r. Podobnie jak w zeszłym roku przyjedziemy do domów naszych parafian na zaproszenia. W Biuletynie podany jest wzór zaproszenia. Prosimy o składanie zaproszeń do dowolnej skarbony do Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec roku podamy dokładny grafik kolędy na konkretnych ulicach w wyznaczonym dniu.

 

 1. W poniedziałek ma spotkanie Krąg Biblijny o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

 1. We wtorek zapraszamy młodzież z VIII klas na spotkanie przygotowujące do bierzmowania na godz. 16.30 w kaplicy Domu Parafialnego.

 

 1. Organizujemy przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych tzn. osób, które ukończyły 21 rok życia. Spotkania będą odbywały się wciągu trzech miesięcy od piątku 9 grudnia do końca lutego przyszłego roku. Bierzmowanie zaplanowane jest na pierwszy poniedziałek marca 2023r. Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów. Zapraszamy na pierwsze spotkanie 9 grudnia w Domu Parafialnym o godz. 18.30.

 

 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w ramach Godziny Świętej w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św.

 

 1. W Piątek i sobotę będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. W piątek ks. Andrzej przyjdzie do chorych, których odwiedzał ks. Marek. W sobotę przyjdzie do chorych ks. Marcin.

 

 1. Podobnie jak w zeszłych latach rozprowadzamy w czasie Adwentu małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole: małe w cenie 10 zł i duże – 20 zł.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” – 10zł i „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł i oczywiście nasz bezpłatny  Biuletyn   Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.                                                                                               

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak