OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 30 IV 2023

 1. Wczoraj na Mszy św. o godz. 10.00 rano Biskup Paweł Socha udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii oraz parafii z Połupina i Dychowa. Cieszymy się, że aż prawie 80 osób przyjęło bierzmowanie z krośnieńskiej parafii św. Jadwigi Śląskiej.
 1. Już jutro mamy pierwszy dzień maja – miesiąca, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą maryjną Litanii Loretańskiej. Każdego dnia będą nabożeństwa majowe przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30. W sobotę 13 maja będziemy mieli uroczystą Procesję Fatimską ulicami naszego miasta z kościoła Garnizonowego do kościoła św. Jadwigi Śl. Rozpoczęcie procesji o g. 19.00.
 1. We wtorek 2 maja, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie. Zawieśmy również biało czerwone flagi na naszych domach.
 1. W środę, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Msza św. za Ojczyznę z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego będzie odprawiona w kościele św. Jadwigi o godz. 10.00.

       Zapraszamy także na okolicznościowe spotkanie patriotyczne na Placu św. Jadwigi ŚL. bezpośrednio po Mszy św. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.  W kaplicy Domu Parafialnego Msza św. w tym dniu o godz. 7.30 a wieczorna Msza św. o 18.00 w kościele św. Jadwigi.

 1. W czwartek 4 maja mamy dzień świętego Floriana. Na wieczornym nabożeństwie majowym i Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.
 1. Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Domu Parafialnego w czwartek 4 maja po Mszy św. wieczornej w ramach nabożeństwa Godziny Świętej.
 1. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św. Andrzej odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w pierwszy piątek miesiąca 5 maja.
 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca w najbliższą sobotę Msza Święta w kaplicy Domu Parafialnego o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie z modlitwą różańcową.
 1. W sobotę 6 maja odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej do Paradyża pod hasłem: „Ja jestem Drogą i Prawdą i Życiem”. Nasi ministranci będą tam obecni z ks. Marcinem. Dwóch ministrantów przyjmie promocję lektorską.
 1. Podobnie jak w zeszłych latach organizowana jest Piesza Pielgrzymka Powołaniowa do Rokitna w sobotę 20 maja. Grupy pochodzące z różnych miejsc naszej diecezji wyruszą wspólnie z Paradyża do Rokitna (prawie 30km)Organizujemy wspólny przejazd do Paradyża. Wyjście pielgrzymów o godz. 7.00 rano. Koszty organizacyjne pieszego pielgrzymowania – 10zł. Zapisy u opiekuna grupy ks. Marcina.
 1. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. w swym liście przypomina podstawowe zasady ochrony przed próbami oszustw i wyłudzeń. Narażone na nie są zwłaszcza osoby starsze. W województwie lubuskim w 2022 r. seniorzy stracili z tego powodu niemal 2 miliony złotych. Policja przypomina, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które przez telefon podają się za członków rodziny (wnuczków, czy dalekich krewnych) lub za policjantów, nie przekazywać numerów i haseł kont bankowych, nie wierzyć w żadne „znakomite okazje” zakupów, nie wpuszczać do domu obcych bez towarzystwa sąsiadów lub kogoś z rodziny, nie przekazywać pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisywać z nimi żadnych umów, a transakcje zawierać w siedzibie firmy. Policja przypomina, że nigdy nie prosi o przekazanie gotówki ani zaangażowanie w akcję zatrzymania przestępców. Zwraca się też do bliskich osób starszych, aby zadbali o bezpieczeństwo seniorów. W każdej sytuacji budzącej podejrzenia należy się kontaktować z Policją na bezpłatny numer alarmowy 112. Całość listu – na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.
 1. W dalszym ciągu prowadzone są remonty w naszych świątyniach. Przy kościele św. Jadwigi kończy się kapitalny remont drogi procesyjnej wokół kościoła a na wieży prowadzone są prace konserwacyjne na wieży oraz przy elewacji na fasadzie kościoła. W kościele św. Andrzeja trwają prace malarskie.

      Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach na bieżące remonty oraz wpłaty na konta parafialne.                                                                          

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł. oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak