OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 5 CZERWCA 2022

 1. Jak zapowiadaliśmy w zeszłą niedzielę jest u nas na każdej Mszy św. w Krośnie Odrzańskim ks. Andrzej Paś – przedstawiciel diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w Papieskim Stowarzyszeniu – „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na Ukrainie.
 1. Dzieci pierwszokomunijne mają swoją pielgrzymkę do sanktuarium w Rokitnie w najbliższą sobotę 11 czerwca. Wyjazd o godz. 8.00 rano z przystanku PKS przy ul. Poznańskiej przy parku. Koszt przejazdu i prowiantu 30zł.
 1. Msza św. rocznicowa dla zeszłorocznych dzieci pierwszokomunijnych będzie za tydzień w niedzielę 12 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00.

W następny czwartek 16 czerwca będziemy mieli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Wyruszymy w tym roku z Kościoła Garnizonowego o godz. 9.30 po rannej Mszy św. w Kościele Garnizonowym rozpoczynającą się o godz. 8.30.

Procesja do czterech ołtarzy będzie szła ulicami:

 Piastów, 1 Maja, Poznańską, Podgórną, Kościelną, Nadodrzańską, następnie przez most do kościoła św. Jadwigi.

Po zakończeniu Procesji Bożego Ciała zapraszamy na Główną Mszę św. w kościele św. Jadwigi Śl. o godz. 10.30.

Nasza parafia przygotowuje dwa ostatnie ołtarze.

Podobnie jak w zeszłych latach o przygotowanie 3 ołtarza prosimy mieszkańców Kamienia, Morska i Marcinowic. Natomiast przygotowanie ostatniego ołtarza przy kościele pw. św. Jadwigi Śl. prosimy: Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Apostolat Maryjny i Wspólnotę Rodziny Serca Jezusowego oraz wszystkich chętnych.

 1. Nauki przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w najbliższą sobotę 11 czerwca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 1. Osoby, których nie było na ostatnim spotkaniu z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania z klasy VII wraz z ich rodzicami prosimy o kontakt z księdzem Markiem dzisiaj po dowolnej Mszy św.
 1. Zbliża się Jubileusz 50-lecia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej z główną uroczystością w Rokitnie w sobotę 18 czerwca br. o godz. 12.00. Program uroczystości zaczyna się Różańcem o godz. 10.00. Niestety zgłosiło się tylko kilka osób na autokar, więc musieliśmy go odwołać. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania. Dokładny plan od poniedziałku do soboty
 1. Są do nabycia w zakrystii bilety, na przejazd zabytkowym pociągiem w najbliższą sobotę 11 czerwca na trasie Krosno Odrzańskie-Gubin-Krosno Odrzańskie w ramach przyjazdu na wielki festyn na stadionie w Gubinie pod hasłem: Miasteczko Ojcowskie. Wyjazd z Krosna Odrz. będzie o godz. 10.34 i powrót 19.45 oraz 12.45 i powrót 16.55. Dzięki dotacji bilet kosztuje tylko19 zł w obie strony. Dzieci do lat 4 gratis. Ilość biletów ograniczona. Więcej informacji o Miasteczku Ojcowskim na plakatach przed kościołem.
 1. Na prośbę PKP Polskie Linie Kolejowe informujemy, że od przyszłej niedzieli 12 czerwca będą wznowione przejazdy kolejowe na trasie Czerwieńsk – Gubin przez Krosno Odrzańskie. W efekcie mieszkańcy Nietkowa, Lasek Odrzańskich, Ciemnic, Krosna Odrzańskiego, Wężysk, Wałowic i Gubina po 20 latach znów zyskają możliwość przejazdu koleją.
 1. W minionym tygodniu przekazaliśmy przez firmę IN POST kolejne 18 kilogramowe kartony jako „Paczka dla Ukrainy” – to już 46 paczki od parafian Krosna Odrzańskiego. Specjalny karton Caritas „Paczka dla Ukrainy” z informacyjnymi ulotkami można odebrać w zakrystii kościoła św. Jadwigi lub w Domu Parafialnym po każdej Mszy.
 1. Trwa remont wnętrza kościoła pw. św. Andrzeja Ap. – remontowany jest sufit i ściany z malowaniem zgodnie z projektem kolorystyki zatwierdzonym przez wojewódzką konserwatorkę zabytków. Będzie również wymiana podłogi i montaż nowego oświetlenia w prezbiterium. Wstawione będą także nowe meble do zakrystii.

       Remont ma potrwać do pięciu miesięcy a koszt remontu wnętrza kościoła św. Andrzeja Ap.  wyniesie 650 tysięcy zł. Od kilku lat odkładane były pieniądze w kasie parafialnej na ten remont stąd ¾ całej sumy mamy już uzbierane. Zwracamy się do parafian o pomoc w sfinansowaniu remontu kościoła św. Andrzeja Ap. Koperty na remont wyłożone są na stolikach przy wyjściu jak również włożone są do Biuletynu Parafialnego.

       Równocześnie prowadzone są prace konserwatorskie przy kolejnych oknach witrażowych i zabytkowych drugich drzwiach wejściowych od strony ul. Kościelnej. Na renowację tych okien i drzwi otrzymaliśmy w minionym tygodniu dofinansowanie od wojewódzkiej Konserwatorki Zabytków 20 tysięcy zł. Jednak koszt renowacji tylko jednego okna wynosi 30 tysięcy zł. Wykonuje te prace specjalistyczna pracownia konserwatorska.

       Kościół św. Andrzeja wyłączony jest z użytkowania liturgicznego. Msze św. i nabożeństwa w dni powszednie odbywają się w tymczasowej kaplicy w domu parafialnym, natomiast Msza św. niedzielna o godz. 9.00 odprawiana jest w kościele pw. św. Jadwigi. Tylko niedzielna Msza św. o godz. 7.30 jest w tymczasowej kaplicy w auli parafialnej.

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                                                              proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak