OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE9 V 2021r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Nabożeństwa majowe rozpoczynają się każdego dnia o godz.17.30. – przed wieczorną Mszą św.
 1. W najbliższy czwartek 13 maja zapraszamy do kościoła pw. św. Andrzeja na wieczorną Mszę św. i po Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie połączone z Nabożeństwem Majowym.
 1. W piątek 14 maja rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, a w nadchodzącą niedzielę będzie uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 

 1. W najbliższą  sobotę  15 maja zapraszamy na naukę przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00 w auli przy Biurze Parafialnym.

 

 1. Zapraszamy za tydzień w niedzielę 16 maja na dodatkową Mszę św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 9.00 rano dla dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 – klasa III B.

 

 1. Dalej obowiązuje  zachowanie dystansu między osobami w kościołach – co najmniej 1,5 m odległości oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką.

     Obowiązują również limity osób w kościołach – w kościele pw. św. Andrzeja Ap. może być 20 osób, a w kościele pw. św. Jadwigi Śl. – 65 osób.

 

 1. Przypominamy również zasady przystępowania do Komunii św. – jeśli jest dwóch rozdających  kapłanów to od strony zakrystii udzielana jest na rękę a z drugiej strony do ust.  Jeżeli jest jeden kapłan bardzo prosimy o podchodzenie najpierw osób przyjmujących Komunie św. na rękę a później osoby przyjmujące do ust.

 

 1. Już za dwa tygodnie w sobotę i w niedzielę 22 i 23 maja br. będziemy mieli uroczystość Pierwszej Komunii św. w pięciu grupach ok. 20-osobowych.

   Z racji limitów osób do wnętrza kościoła będą mogły wejść tylko dzieci pierwszokomunijne i ich rodzice lub opiekunowie prawni. Pozostali gości będę mogli stać na zewnątrz kościoła – będzie przygotowane nagłośnienie na zewnątrz kościoła.

 

 1. Równocześnie z racji trzech grup pierwszokomunijnych w niedzielę 23 maja Msze św. o godz. 10.30 i 12.00 przesunięte będą wyjątkowo do kościoła pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny i tygodniki katolickie w cenie 6 zł – Niedziela i Gość Niedzielny.  Bardzo dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego i za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.   
 2. Zbigniew Samociak – proboszcz