Liturgia Triduum Paschalnego od czwartku do soboty

będzie odbywała się tylko w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej z możliwością uczestniczenia tylko wyznaczonych 5 osób funkcyjnych.

Wszystkie uroczystości Wielkiego Tygodnia będziemy transmitować na żywo przez internetowy Parafialny Facebook.

Triduum Paschalne rozpoczynamy

w Wielki Czwartek Mszą św. o godz. 18.00.

W Wielki czwartek mamy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

W Wielki Piątek – w dniu pamiątki śmierci Chrystusa na Krzyżu tradycyjnie odbędzie się o godz. 10.00 Modlitwa Jutrznii Wielkopostnej – zwana Ciemną Jutrznią. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa wewnątrz kościoła. 

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00.

Pamiętajmy o zachowaniu w  Wielki Piątek postu ścisłego i abstynencji od napojów alkoholowych. Prosimy także o przybranie kwiatami przydrożnych krzyży.

W Wielką Sobotę rano o godz. 10.00 będzie Modlitwa Jutrznii Wielkopostnej.

Nie ma w tym roku tradycyjnego poświecenia pokarmów wielkanocnych tzw. święconki. O godz. 12.00 udzielimy przez internet uroczystego błogosławieństwa pokarmów świątecznych Na stronie internetowej naszej parafii będzie również propozycja udzielenia błogosławieństwa pokarmów świątecznych w warunkach domowych przez jednego z członków rodziny. Zachęcamy do takiej wyjątkowej formy w czasie trwającej epidemii.

Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę

rozpocznie się o g. 20.30.

Uroczysta Msza św. Wielkanocna w niedzielę o świcie – dawna Msza św. Rezurekcyjna będzie o godz. 6.00 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl. również tylko z osobami funkcyjnymi.

Nie będzie pierwszej Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap. o godz. 7.30.

Msze św. w niedzielę 12 kwietnia w Sarbii i Gostchorzu o godz. 9.30.

W Poniedziałek Wielkanocny 13 kwietnia  Msze św. jak w każdą niedzielę.

Przypominamy, że w dalszym ciągu na podstawie dyspensy, jesteśmy zwolnieni z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Zachęcamy do uczestnictwa poprzez telewizję, radio czy relacje na żywo przez internet.