OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21. 03. 2021

  1. Już za tydzień będziemy mieli Niedzielę Palmową. Z racji limitu osób w kościołach zapraszamy na dodatkową Mszę św. w kościele św. Jadwigi Śl. o g. 9.00 rano.
  1. Za tydzień będą do nabycia tradycyjne palmy. Również przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krośnie Odrzańskim będą rozprowadzać palmy wykonane w ramach ich zajęć. Warsztaty Terapii Zajęciowej są placówką pobytu dziennego dla osób z niepełnosprawnością.
  1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w czwartek 25 marca zachęcamy do rozpoczęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje Duchowej Adopcji będą wyłożone przy wyjściu z kościoła.

      Będzie w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 rano w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

  1. Będziemy mieli kolejną okazję do spowiedzi przed świętami Wielkanocnymi w najbliższą sobotę 27 marca w Parafii Garnizonowej w kościele pw. św. Marcina z Tours przy ul. Piastów. Spowiedź zaplanowano od godz. 13.30 do 17.30 Zaproszono wielu kapłanów z dekanatu krośnieńskiego do pomocy w tej spowiedzi, również kapłani z naszej parafii będą tam spowiadać. Skorzystajmy z tego terminu i nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.
  1. W  Wielki Piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o podanie w zakrystii adresów chorych osób do których kapłani nie przychodzą w pierwsze soboty miesiąca.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g. 17.15 w kościele św. Jadwigi Śl.

W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Drogę Krzyżową odprawiamy po rannej Mszy św. o godz. 9.00 w kościeleśw. Andrzeja Ap. i wieczorem o godz. 17. 30 w kościele pw. św. Jadwigi ŚlW najbliższy piątek drogę Krzyżowa poprowadzi Grupa Modlitewna Laudate Dominum

  1. Zapraszamy Grupę Dekoracyjną do przygotowania Grobu Pańskiego i Ciemnicy w najbliższa sobotę 27 marca o godz. 10 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
  1. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Krosna Odrz. do Świebodzina. Trasę pokonuje się w milczeniu i samotności zatrzymując przy oznakowanych stacjach Drogi Krzyżowej. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w najbliższy piątek 26 marca Mszą św. o godz. 20.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.   Rejestracja na trasę odbywa się przez ogólnopolską stronę internetową Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Otrzymaliśmy informację, że zapisało się już ponad 50 osób.
  1. Zapraszamy młodzież naszej parafii, szczególnie tych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania do wzięcia udziału w Młodzieżowych Rekolekcjach Wielkopostnych ON-LINE, przygotowanych przez zespół: „katecheza dwa zero”. Odbędą się od jutrzejszego poniedziałku 22 do 24 marca. Jeden dzień rekolekcyjny to zaledwie 40 minut dziennie. Wystarczy wejść na stronę internetową: katechezadwazero.pl i o dowolnej porze dnia obejrzeć zaprezentowany materiał. O szczegółach można przeczytać również na naszym parafialnym facebooku.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny i tygodniki katolickie w cenie 6 zł – Niedziela i Gość Niedzielny.  Są do nabycia również Wielkanocne Świece Caritas po 15 zł.   
  1. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego i za ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.                                                                                              

                                                                                                                     proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak