OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.01.2022

II NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

  1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Jezus przyjął chrzest, kończy okres Narodzenia Pańskiego.

        Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

  1. Zapraszamy na  dzisiejszy  świąteczny koncert   w kościele pw. św. Jadwigi Śl. na godzinę 16.00 w trakcie którego wystąpią zespoły muzyczne pracujące w Centrum Artystyczno – Kulturalnym „Zamek” w Krośnie Odrzańskim. W trakcie koncertu usłyszymy kolędy, pastorałki i piosenki w świątecznym klimacie. Będzie to również okazja do wspólnego śpiewania. Wstęp wolny. Po koncercie będzie można złożyć datek do puszki z przeznaczeniem na Dom Dziecka w Krośnie Odrzańskim. 
  2. We wtorek 11 stycznia zapraszamy na nabożeństwo maryjne w kościele św. Jadwigi Śl. o godz. 17.30 z okazji 35-lecia istnienia Apostolatu Maryjnego w naszej parafii.
  1. Nauka przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 19.00 w auli Domu Parafialnego.
  1. Trwa wizyta duszpasterska w domach i mieszkaniach naszych parafian tzw. kolęda. Z racji panującej epidemii przychodzimy tylko do osób, które nas zaproszą na indywidualną wizytę na poświęcenie domu. Wypełnione kartki z zaproszeniem prosimy składać na tacę lub do dowolnej skarbony. Kartki na zaproszenie wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Termin wizyty ustalimy telefonicznie.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolicki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                           proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak