OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01. 01. 2022

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ  BOŻEJ RODZICIELKI

  1. Dzisiaj w pierwszy dzień Nowego Roku i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Stajemy dziś z Matką Bożą, prosząc Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Mamy również dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju.
  1. W najbliższy czwartek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane świętem Trzech Króli. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W naszych świątyniach będą przygotowane gotowe pakiety z kadzidłem, kredą, wodą święconą w specjalnych buteleczkach i kartką z błogosławieństwem domu i mieszkania. Zbierane ofiary w Święto Trzech Króli przeznaczone są na cele misyjne i przekazujemy je do Kurii Biskupiej.
  1. Dzisiaj z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie na godz. 15.00 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy jedną część różańca św. i wysłuchamy rozważań o jednej z tajemnic różańca św
  1. W przyszłą sobotę 8 stycznia kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
  1. Jak wcześniej informowaliśmy rozpoczynamy od poniedziałku 3 stycznia wizytę duszpasterską w domach i mieszkaniach naszych parafian tzw. kolędę. Z racji panującej epidemii przyjdziemy tylko do osób, które nas zaproszą na indywidualną wizytę na poświęcenie domu, przez wypełnienie kartki z danymi i złożenie jej na tacę lub do dowolnej skarbony. Kartki na zaproszenie wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Termin wizyty ustalimy telefonicznie.
  1. Jeszcze do święta Trzech Króli zbieramy dary w ramach charytatywnej akcji „Paczuszka dla maluszka”.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodnik katolicki „Niedziela” w cenie 8 zł („Gość Niedzielny” miał podwójny numer świąteczny). Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                           

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak