OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05 IX 2021

XXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKLEGO

 1. Cieszymy się, że z naszej parafii pojedzie na uroczystości beatyfikacyjne do Warszawy delegacja 11 osób dołączając do oficjalnej delegacji reprezentującej naszą diecezję.
 1. Zmiana tajemnic Wspólnoty Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 10.30.
 1. Zaczął się nowy rok szkolny, zapraszamy dzieci pierwszych klas szkoły podstawowej w niedzielę 12 września do w kościoła pw. św. Jadwigi Śl. na godz. 12.00 na Mszę św. z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych.
 1. Rozpoczynamy także spotkania z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami, których zapraszamy na Msze św. niedzielne o godz. 12.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy już w najbliższy czwartek na pierwsze spotkanie do kościoła pw. w. Jadwigi Śl. na godz. 19.00.
 2. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. Marcinem jutro w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 1. W najbliższą sobotę 11 września zapraszamy na naukę przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00 w auli parafialnej
 1. W sobotę 11 września ks. Marek odwiedzi chorych służąc posługą sakramentalną.
 1. Już po raz IX organizowana jest Diecezjalna Pielgzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu w sobotę 25 września br. Wyjazd o godz. 8.20. Zapisy na zorganizowany wyjazd w zakrystii – koszt przejazdu 10zł. Dokładny plan uroczystości w Międzyrzeczu podajemy w Biuletynie Parafialnym.
 1. Jeszcze we wrześniu będą trwały prace konserwatorskie w kościele św. Andrzeja przy renowacji zabytkowych drzwi wejściowych od ulicy Nadodrzańskiej oraz restauracja dwóch drewnianych okien. Wejście do kościoła jest możliwe tylko od strony ulicy Kościelnej.

       Bardzo dziękujemy za pomoc finansową w realizacji rozpoczętych remontów, dziękujemy za ofiary w kopertach lub na konto parafialne z dopiskiem na remont kościoła. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Jak było zapowiadane w zeszłą niedzielę mamy dzisiaj w Polsce Dzień Solidarności z Afgańczykami, modlimy się o pokój w tym kraju i w intencji Afgańczyków oraz zbieramy ofiary, które przekażemy do Caritasu Diecezjalnego na rzecz Afgańczyków.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie w cenie 6 zł – Niedziela i Gość Niedzielny. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                      

                                 proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak