OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05 XII 2021   –  II NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj Adwentowe Rekolekcje, które prowadzi zakonnik o. Błażej Gawliczek ze zgromadzenia Ojców Oblatów pracujący aktualnie w stolicy Ukrainy – Kijowie. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą w poniedziałek i wtorek o godz. 6.45 i 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. i o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Błażej przywiózł ze sobą fabularno-dokumentalny film o prześladowaniach Kościoła Katolickiego na Ukrainie. Godzinny film będzie można obejrzeć dzisiaj i jutro o godz. 15.00 w auli Domu Parafialnego.

  1. Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzony jest dzisiaj w Kościele w Polsce już po raz 22: DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. prowadzona jest dzisiaj zbiórka do puszek.
  1. W najbliższą środę 8 grudnia mamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 6.45, 9.00 i 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. i o 18.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
  1. Od wielu lat wierni modlą się w dniu 8 grudnia w Godzinie Łaski w samo południe o dar nawrócenia i miłosierdzie. Zachęcamy do modlitw w tym dniu od godz. 12.00 do 13.00 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. W tym czasie będzie również adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. Adwentowe Msze św. Roratnie dla dorosłych od poniedziałku do piątku będą o godz. 6.45 rano w kościele pw. św. Andrzeja Ap., wieczorne Msze św. w Adwencie będą bez zmian o godz. 18.00. Adwentowe Roraty dla dzieci będą dwa razy w tygodniu o godz. 16.30 w środy i piątki. Zachęcamy dzieci do przychodzenia na Roraty z lampionami. Dzieci pierwszokomunijne będą miały poświęcenie medalików Matki Bożej w przyszłą niedzielę – 12 grudnia na Mszy św. o godz. 12.00.
  1. W sobotę zapraszamy na katechezę przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w Domu Parafialnym o godz. 19.00.
  1. Opłatki Wigilijne wzorem lat ubiegłych nie będą roznoszone po domach, natomiast będzie możliwość wzięcia z kościoła. Poświęcone opłatki są wystawione w koszyczkach przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.
  1. Podobnie jak w zeszłych latach rozprowadzamy „Adwentowe Świece Caritas” małe w cenie 7 zł i duże – 20 zł.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie: Gość Niedzielny w cenie – 6 zł i Niedziela w cenie 8 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                               

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak