OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 06 VI 2021

X NIEDZIELA  OKRESU  ZWYKŁEGO

 1. W miniony czwartek przeżywaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom pomagającym nam w przystrojeniu ołtarzy na święto Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim grupom parafialnym za przygotowanie ołtarzy na Procesję Bożego Ciała, mężczyznom z Kamienia za zorganizowanie tradycyjnych brzózek oraz osobom, które przyniosły płatki kwiatów do sypania na procesji.
 2. Z racji trwającej Oktawy Bożego Ciała wieczorne Msze św. i nabożeństwa czerwcowe z procesją eucharystyczną po Mszy św. będą odprawiane do czwartku włącznie w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej. Na zakończenie Oktawy w czwartek procesja będzie do czterech ołtarzy wewnątrz kościoła oraz poświęcimy w czwartek wianki i zioła.
 1. W piątek 11 czerwca mamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte jak w każdy piątek. Msza św. patronalna w Gostchorzu przełożona jest na niedzielę 13 czerwca o godz. 9.15. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje zakaz spożywania mięsa.
 1. W najbliższą sobotę 12 czerwca zapraszamy na Fatimskie Czuwanie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. następnie Nabożeństwo Czerwcowe i Różaniec Fatimski.
 1. Nauka przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w sali przy Biurze Parafialnym.
 1. Zapraszamy młodzież naszej Parafii do autokarowego wyjazdu na Diecezjalne Dni Młodzieży w Rokitnie, które odbędą się w sobotę 19 czerwca. Koszt wyjazdu 25 złotych, zapisy w zakrystii lub u ks. Michała.
 1. Sakrament bierzmowania młodzieży z aktualnych klas ósmych odbędzie się po wakacjach w terminie jesiennym.
 1. Kurs Przedmałżeński odbędzie się w Bytnicy  w terminie 14-19 czerwca br. Spotkanie każdego dnia o godz.19:00 w kościele parafialnym. Nie ma konieczności wcześniejszych zgłoszeń uczestnictwa.
 1. W dniach 18-19 czerwca organizowana jest przez Akcję Katolicką z Zielonej Góry autokarowa Pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy. Wyjazd w piątek 18 czerwca o godz. 6.10 rano z parkingu przed supermarketem NETTO i powrót w sobotę w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu, noclegu, ubezpieczenia oraz trzech posiłków: obiad w piątek oraz śniadanie i obiad w sobotę = 180 zł. Zapisy w zakrystii u ks. proboszcza, który będzie również uczestniczył w tej pielgrzymce.
 1. W przyszłą niedziele 13 czerwca o godz. 16.00 zapraszamy na koncert w kościele św. Jadwigi Śl. w ramach zeszłorocznego Festiwalu Jadwigensis ku czci Jana Pawła II pod hasłem „Totus Tuus”. W programie utwory muzyki sakralnej od baroku do współczesności w wykonaniu kwartetu muzycznego Calissia Ensemble i solisty operowego. Szczegóły koncertu na plakatach przed kościołem. Z racji limitu osób w kościele wejście będzie dla posiadaczy darmowych wejściówek, które można odebrać po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w Zamku Piastowskim.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny i tygodniki katolickie w cenie 6 zł – Niedziela i Gość Niedzielny.  W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.   

                                                                                          proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak