OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE11 IV 2021r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W całej Polsce zbierane są ofiary do puszek po Mszach św. na działalność diecezjalnych Caritas.
  1. W 2019 r. Sejm ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Jest to upamiętnienie chrztu Mieszka I, władcy Polan, który – zgodnie z tradycją – odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r. I to wtedy też narodziła się Polska. Odtąd zaczęliśmy o sobie samych myśleć i mówić: my, Polacy. Udekorujmy nasze domy w najbliższą środę 14 kwietnia biało-czerwonymi i papieskim flagami.
  1. W niedzielę 18 kwietnia będziemy przeżywali Niedzielę Narodowego Czytania Pisma Świętego i rozpocznie się Tydzień Biblijny. 20 minut przed Mszami o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 będziemy czytać wyznaczone teksty Pisma św. Będziemy również rozprowadzać egzemplarze Pisma Św. Starego i Nowego Testamentu.
  1. Przypominamy o obowiązku zachowania dystansu społecznego w kościołach – co najmniej 1,5 m odległości oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką medyczną.
  1. Zapraszamy na naukę przed Chrztem św. dziecka rodziców i chrzestnych w sobotę 17 kwietnia o godz. 19.00 w auli parafialnej.
  1. Zapraszamy za tydzień 18 kwietnia w niedzielę na dodatkowe Msze św. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej:

–  o godz. 9.00 rano zapraszamy dzieci pierwszokomunijne:

                                   ze Szkoły Podst. nr 3 z klasy III B i ze Szkoły Podst. Nr 1

. o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla wszystkich wiernych.

  1. Powracamy do wieczornej Mszy św. w piątek w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
  1. Przedstawiciele grup i wspólnot naszej parafii wraz z proboszczem podpisali w miniony piątek 9 kwietnia Akt Założycielski Komitetu Obywatelskiego Inicjatywy Uchwałodawczej Ogłoszenia Świętej Jadwigi Śląskiej Patronką Krosna Odrzańskiego.  Czynimy to wzorem wielu lokalnych społeczności dlatego zwracamy się z prośbą do naszych pełnoletnich parafian i mieszkańców Miasta i Gminy Krosno Odrzańskie o pisemne poparcie obywatelskiego projektu oświadczenia Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim w sprawie ustanowienia Świętej Jadwigi Śląskiej patronką Krosna Odrzańskiego. Jeśli Rada Miejska pozytywnie przegłosuje Oświadczenie, wola mieszkańców będzie przekazana władzom kościelnym. Musimy zebrać minimum 200 podpisów na przygotowanych listach poparcia, które wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione listy prosimy wkładać do przyszłej niedzieli do przygotowanych skrzynek kartonowych przy skarbonach.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny i tygodniki katolickie w cenie 6 zł – Niedziela i Gość Niedzielny. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego i za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.                                               

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak