OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13 VI 2021

XI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

  1. W najbliższą niedzielę 20 czerwca odbędą się centralne uroczystości odpustowe w sanktuarium w Rokitnie. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszy św. odpustowej o godz. 12.00 na placu przed Bazyliką Rokitniańską pod przewodnictwem i z homilią biskupa Edwarda Dajczaka i z udziałem biskupa Tadeusza Lityńskiego. Zachęcamy do pielgrzymowania indywidualnymi środkami lokomocji. Dokładny plan uroczystych Mszy św. w Rokitnie w ciągu najbliższego tygodnia na plakacie przed kościołem.  Zapraszamy młodzież naszej Parafii do autokarowego wyjazdu na Diecezjalne Dni Młodzieży w Rokitnie, które odbędą się w sobotę 19 czerwca. Koszt wyjazdu 25 złotych, zapisy w zakrystii lub u ks. Michała.
  1. Informujemy, że decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Stąd powracamy do obowiązku przestrzegania przykazania kościelnego: „W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej”.
  1. Dzisiaj w niedzielę 13 czerwca o godz. 16.00 zapraszamy na koncert w kościele św. Jadwigi Śl. w ramach zeszłorocznego Festiwalu Jadwigensis ku czci Jana Pawła II pod hasłem „Totus Tuus”. W programie utwory muzyki sakralnej od baroku do współczesności w wykonaniu kwartetu muzycznego Calissia Ensemble i solisty operowego. Szczegóły koncertu na plakatach przed kościołem. Wstęp wolny.
  1. Już od jutra zaczyna się Kurs Przedmałżeński w Bytnicy i będzie trwał od poniedziałku 14 czerwca do soboty 19 czerwca br. Spotkanie każdego dnia o godz.19:00 w kościele parafialnym w Bytnicy. Nie ma konieczności wcześniejszych zgłoszeń uczestnictwa.
  1. Sakrament bierzmowania młodzieży z aktualnych klas ósmych odbędzie się po wakacjach w terminie jesiennym. Jednak chcielibyśmy się spotkać jeszcze przed wakacjami z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII. Zapraszamy w następny poniedziałek 21 czerwca do kościoła pw. św. Andrzeja AP. młodzież z klas VII o godz. 16.00 i tego samego dnia młodzież z klas VIII na godz. 16.30.
  1. Nabożeństwa Czerwcowe – każdego dnia od godz. 17.30.
  1. Nauka przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w sali przy Biurze Parafialnym.
  1. W dniach 18-19 czerwca organizowana jest przez Akcję Katolicką z Zielonej Góry autokarowa Pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy. Wyjazd w piątek 18 czerwca o godz. 7.00 rano z Krosna Odrzańskiego z parkingu przed supermarketem NETTO i powrót w sobotę w godzinach wieczornych do Krosna Odrz. Koszt przejazdu, noclegu, ubezpieczenia oraz trzech posiłków: obiad w piątek oraz śniadanie i obiad w sobotę = 180 zł. Zapisy w zakrystii lub u proboszcza, który będzie również uczestniczył w tej pielgrzymce.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny i tygodniki katolickie w cenie 6 zł – Niedziela i Gość Niedzielny.  Dzisiaj po Mszach św. mamy zbiórkę do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.