OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA  – 20.11.2022

 

  1. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

 

  1. Taca zbierana dzisiaj w trakcie Mszy świętych w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.

 

  1. Każda parafia naszej diecezji zobowiązana jest oprócz tacy z Niedzieli Chrystusa Króla przekazać w zależności od ilości wiernych określoną kwotę w stosunku rocznym na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Nasza parafia zobowiązana jest do przekazania 18 tyś. zł. Zwracamy się z prośbą o pomoc finansową w opłaceniu parafialnego zobowiązania wobec Seminarium Duchownego. Koperty z napisem „Moja Ofiara na Seminarium Duchowne” wyłożone są przy wyjściu.

 

  1. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to stowarzyszenie katolików, zaangażowanych w życie parafii i diecezji. W naszej Parafii mamy również Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

 

  1. Od jutrzejszego poniedziałku 21 listopada rozpocznie się Kurs Przedmałżeński w Krośnie Odrzańskim. Spotkania z konferencją tematyczną będą odbywały się codziennie od poniedziałku 21 listopada do soboty 26 listopada br. o godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy kościele pw. św. Andrzeja Ap.   Zapraszamy wszystkie osoby zamierzające w bliższej lub dalszej perspektywie zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów.

 

  1. W środę 23 listopada zakończą się 8-tygodniowe rekolekcje Odnowy Życia Chrześcijańskiego, które prowadził ks. Andrzej Nowakowski spotykając się od 28 września w każdą środę. Cieszymy się, że ponad trzydzieści osób regularnie korzystało z wygłaszanych konferencji i spotkań modlitewnych.

 

  1. Apostolat Maryjny ma spotkanie w sobotę 26 listopada w salce parafialnej po Mszy św. porannej o godz. 9.00.

 

  1. Trwa remont wnętrza kościoła pw. św. Andrzeja Ap. jak również w kościele pw. św. Jadwigi Śl. gdzie prace powoli przechodzą do wnętrza świątyni. Prowadzone są także prace konserwatorskie przy kolejnych oknach witrażowych kościoła św. Andrzeja i zabytkowych drzwiach wejściowych od strony ul. Kościelnej. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty na konta parafialne i składane ofiary do kopert.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, „Niedziela” w cenie 10zł. Zachęcamy także do wzięcia ze sobą nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Pragniemy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                       

                                                                                            proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak