OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 IV 2021r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dzisiaj mamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Zachęcamy wiernych do indywidualnej modlitwy o powołania. Przy wyjściu z Kościoła na skarbonach rozprowadzamy specjalnie wydrukowane kartki z tekstem 30-dniowej Krucjaty Modlitwy o powołania z naszej parafii.
  1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować z dokonanych podpisów na listach poparcia obywatelskiego projektu oświadczenia Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim w sprawie ustanowienia Świętej Jadwigi Śląskiej patronką Krosna Odrzańskiego. Zebraliśmy w ciągu 8 dni aż 866 podpisów i przekazaliśmy je do Rady Miejskiej z pismem przewodnim. Jeśli Rada Miejska pozytywnie przegłosuje Oświadczenie, wola mieszkańców będzie przekazana władzom kościelnym.
  1. Już w najbliższą sobotę mamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą maryjną Litanii Loretańskiej. Każdego dnia nabożeństwa majowe przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30. W dniu 1 maja Msze św. jak w każdą sobotę.
  1. Z racji pierwszej soboty miesiąca w najbliższą sobotę Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  1. Kapłani przyjdą do chorych z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 1 maja.
  1. W niedzielę 2 maja, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie. Zawieśmy również biało czerwone flagi na naszych domach.
  1. W związku z przedłużonym terminem limitów osób w kościołach zapraszamy za tydzień w niedzielę 2 maja na dodatkową Mszę św. w kościele św. Jadwigi Śl. o godz. 9.00 rano dla wszystkich wiernych. Równocześnie rezygnujemy z dodatkowej Mszy św. o godz. 15.00.
  1. Przypominamy o obowiązku zachowania dystansu społecznego w kościołach – co najmniej 1,5 m odległości oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką medyczną.
  1. W tym tygodniu rozpoczynamy próby liturgiczne z dziećmi pierwszokomunijnymi poszczególnych klas trzecich w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

    W poniedziałek 26.04 zapraszamy dzieci na godz. 16.30 ze Sz.P. nr 3 z klasy III A oraz na godz. 17.30 dzieci ze Szk. P. nr 3 z klasy III B i ze Sz. P. nr 1.

We wtorek na godz. 16.30 dzieci ze Sz.P. nr 3 z klasy III C.

W środę Sz. Podst. nr 2 na godz. 16.30 kl. III A i na 17.30 kl. III B.

W czwartek zapraszamy ponownie dzieci ze Sz.P. nr 3 z klasy III A  na godz. 16.30 oraz dzieci ze Szk. P. nr 3 z klasy III B i ze Sz. P. nr 1 na godz. 17.30.

Dokładny grafik wszystkich prób i pierwszej spowiedzi św. przekazany został katechetom i wszystkim dzieciom drogą internetową.

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny i tygodniki katolickie w cenie 6 zł – Niedziela i Gość Niedzielny. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego i za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.   

                                            proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak