OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27. 03. 2022r.

  1. Rozpoczniemy dzisiaj czterodniowe Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi Ks. Daniel Dydak – proboszcz w Długoszynie a przed kilkunastoma laty nasz Wikariusz.
  1. Nauki rekolekcyjne odbywają się dzisiaj na każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną rano o godz. 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. i wieczorem o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

       Podobnie jak w zeszłych latach ten sam rekolekcjonista prowadzi Wielkopostne Rekolekcje również w Parafii Wojskowej w Krośnie Odrzańskim. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną w kościele pw. św. Marcina o godz. 12.00 i 17.00.

  1. Spowiedź rekolekcyjna w naszej parafii będzie na zakończenie rekolekcji w środę w kościele pw. św. Andrzeja Ap. rano od godz. 8.30 do 9.30 i kościele pw. św. Jadwigi Śl. wieczorem od godz. 17.30 do 18.30. Natomiast w kościele pw. św. Marcina spowiedź rekolekcyjna we wtorek od godz. 11.00 do 12.00 i wieczorem od 16.00 do 17.00.
  1. Dzisiaj na Mszy św. o g. 12.00 dzieci pierwszokomunijne będą miały poświęcenie książeczek pierwszokominujnych.
  1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VII odbędzie się we wtorek 29 marca o godz. 16.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.    Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie pół godziny przed każdą Mszą św.

     Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w sobotę o g. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie z różańcem ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

  1. W pierwszą sobotę miesiąca 2 kwietnia kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
  1. Podobnie jak w zeszłym roku zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Krosna Odrzańskiego do Świebodzina. Trasę pokonuje się w milczeniu i samotności zatrzymując przy oznakowanych stacjach Drogi Krzyżowej. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek 8 kwietnia Mszą św. o godz. 20.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Rejestracja uczestników odbywa się przez ogólnopolską stronę internetową Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  1. Już dzisiaj informujemy, że w Niedzielę Palmową – 10 kwietnia odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Krosna Odrzańskiego. Procesja z wielkim krzyżem wyruszy z Kościoła Garnizonowego p.w. św. Marcina z Tours i przejdzie ulicami: Piastów, Kościuszki, Podgórną – dawną WOP i Kościelną. Zakończenie Drogi Krzyżowej będzie przed kościołem pw. św. Andrzeja Ap. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej będzie o godz. 19.00, a zakończenie o godz. 20.15.

                                W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej

                                            po rannej Mszy św. o g. 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.       

                               Droga Krzyżowa dla dzieci odbywa się o g. 16.30 w kościele św. Jadwigi Śl.

       Dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżowa w kościele pw.  św. Jadwigi Śl. bezpośrednio po wieczornej Mszy św. o godz.18.00.

W najbliższy piątek będziemy mieli jeszcze dodatkową Drogę Krzyżową organizowaną przez Pieszych Pielgrzymów na Jasną Górę w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 20.00. Zapraszamy przyjaciół Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę , byłych uczestników i wszystkich chętnych.                     

Wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odbywa się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

           Po Mszy św.  rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. Zachęcamy także do wzięcia nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Rozprowadzamy także ozdobne świece wielkanocne CARITAS po 20zł. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak