OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28 XI 2021  –   I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny z hasłem duszpasterskim „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 1. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w naszej parafii już za tydzień w II Niedzielę Adwentu 5 grudnia i poprowadzi je zakonnik o. Błażej Gawliczek ze zgromadzenia Ojców Oblatów pracujący aktualnie w stolicy Ukrainy – Kijowie
 1. Adwentowe Msze św. Roratnie dla dorosłych od poniedziałku do piątku będą o godz. 6.45 rano w kościele pw. św. Andrzeja Ap., wieczorne Msze św. w Adwencie będą bez zmian o godz. 18.00. Adwentowe Roraty dla dzieci będą dwa razy w tygodniu o godz. 16.30 w środy i piątki. Zachęcamy dzieci do przychodzenia na Roraty z lampionami. Dzieci pierwszokomunijne będą miały poświęcenie medalików Matki Bożej za dwa tygodnie w III Niedzielę Adwentu – 12 grudnia na Mszy św. o godz. 12.00.
 1. Krąg Biblijny ma spotkanie jutro w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 1. Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego zaprasza z racji pierwszego czwartku miesiąca na Mszę św. wieczorną w czwartek 2 grudnia i adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej po Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 1. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św.
 1. W sobotę 4 grudnia kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w sobotę o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 1. Opłatki Wigilijne wzorem lat ubiegłych nie będą roznoszone po domach, natomiast będzie możliwość wzięcia z kościoła. Poświęcone opłatki są wystawione w koszyczkach przy wyjściu z kościoła.

      Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.

 1. Podobnie jak w zeszłych latach rozprowadzamy „Adwentowe Świece Caritas” małe w cenie 7 zł i duże – 20 zł.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie w cenie 6 zł – Niedziela i Gość Niedzielny oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Za tydzień zbiórka do puszek po Mszach św. na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                               

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak