OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.10.2022

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO 

 1. W minionym tygodniu nasz Wikariusz ks. Marek Waściński otrzymał od Biskupa dekret kierujący go do Parafii w Serbach, by tam pełnić obowiązki i uprawnienia przysługujące proboszczowi. Gratulujemy ks. Markowi, który w tym roku obchodził 25-lecie święceń kapłańskich i rozpoczął w naszej parafii piaty rok pracy duszpasterskiej. Msza św. dziękczynno-pożegnalna będzie w przyszłą niedzielę 6 listopada o godz. 12.00 w kościele św. Jadwigi Śl. Ks. Marek ma objąć obowiązki w nowej parafii od soboty 11 listopada.
 1. Już w najbliższy wtorek 1 listopada mamy  Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. Polową  na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie Odrzańskim będzie o godz. 12.00. Mszę św. poprzedzi procesja liturgiczna za zmarłych, która wyjdzie o g. 11.30 z Kaplicy Cmentarnej. Pozostałe Msze Święte 1 listopada będą w kaplicy Domu Parafialnego rano o godz. 7.30 i  9.00 oraz wieczorem w kościele św. Jadwigi Śl. o godz. 1800. W Sarbii i Gostchorzu jak w każdą niedzielę.

 

 1. Taca zbierana na Mszy św. Polowej na cmentarzu będzie przeznaczona na remont kościoła pw. św. Andrzeja Ap. Prosimy naszych parafian o pomoc w zbieraniu tacy – spotkanie organizacyjne z wolontariuszami tuż przed Mszą św. przy namiocie liturgicznym.
 1. Każdego roku mężczyźni pomagają nam w zamontowaniu nagłośnienia na Cmentarzu Komunalnym, prosimy o pomoc nowe osoby w pracach przy umocowaniu kabli i głośników. Zbiorka przy ołtarzu polowym o godz. 7.30 w dniu Wszystkich Świę tych.
 1. Przypominamy, że wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny dla zmarłego pod zwykłymi warunkami. Środa 2 listopada to Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w kaplicy Domu Parafialnego rano o godz. 7.00 i 9.00 i popołudniu w kościele św. Jadwigi Śl. o g. 16.30 i 18.00.  W Sarbii i Gostchorzu Msze św. w Dzień Zaduszny o godz. 17.00.
 1. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej w ramach nabożeństwa Godziny Świętej w kaplicy Domu Parafialnego.
 1. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Święta w sobotę o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W pierwszą sobotę miesiąca 5 listopada ks. Marcin odwiedzi chorych służąc posługą sakramentalną.
 1. Miesiąc listopad to czas szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych szczególnie na nabożeństwach wypominkowych. Za wszystkie wymienione osoby na kartkach wypominkowych będzie sprawowana Msza św. w Uroczystość  Wszystkich  Świętych  oraz  będą odmawiane modlitwy przed wieczornymi Mszami św. od Dnia Zadusznego 2 listopada z odczytywaniem imion i nazwisk zmarłych osób. Można wpisać na kartce wypominkowej dzień, w którym mają być odmawiane modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są kartki przy wyjściu. Wypełnione kartki prosimy wkładać do dowolnej skarbony.
 1. Trwa remont wnętrza kościoła pw. św. Andrzeja Ap. Pomalowano już ściany w prezbiterium i pod chórem. Dzięki pracom konserwatorek zabytków widać bardzo wyraźnie oryginalne malowidła na suficie pochodzące z pierwotnego wystroju świątyni.  Zakończono wzmocnienia i tynkowanie sufitu poza częścią oryginalnego malowidła. W minionym tygodniu zostały przywiezione specjalnie wypalane płytki ceglane na przyszłą nowa podłogę. Są one wykonane na wzór pierwotnej posadzki sprzed dwustu lat   Równocześnie prowadzone są prace konserwatorskie przy kolejnych oknach witrażowych kościoła św. Andrzeja i zabytkowych drzwiach wejściowych od strony ul. Kościelnej. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty na konta parafialne i składane ofiary do kopert.
 1. Jan Podobiński pochodzący z Krosna Odrzańskiego pracujący duszpastersko od wielu lat na Ukrainie w powiecie żytomierskim kolejny raz zwraca się do mieszkańców naszej parafii o pomoc.

     Ostatnio pomogliśmy wysyłając dwoma samochodami ciężarowymi różne potrzebne rzeczy i artykuły spożywcze. Teraz bardzo prosi o sfinansowanie i kupienie agregatora prądu o mocy 10 KW.

      Podobnie jak w minioną niedzielę zbieramy do puszek przy wyjściu ofiary na kupno nowego agregatu (w zeszłą niedzielę zebraliśmy do puszek i na konto parafialne aż 2400zł) Puszki wystawione są na skarbonach. Można również wpłacać na dowolne konto parafialne z dopiskiem „Agregat na Ukrainę”.

 1. Po każdej Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, „Niedziela” w cenie 10zł. Zachęcamy także do wzięcia ze sobą nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Pragniemy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                       

                                                                                                                      proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak