OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ – 30 V 2021

  1. Już w najbliższy czwartek 3 czerwca będziemy mieli uroczystość Bożego Ciała. Z powodu trwających obostrzeń związanych z trwającą epidemią postanowiliśmy zmienić dotychczasową formułę procesji Bożego Ciała. Pójdziemy do czterech ołtarzy ustawionych na placu tuż przed kościołem św. Jadwigi Śl. W procesji będą poruszali się tylko służba liturgiczna i dzieci pierszokomunijne. Pozostali wierni będą stali bez przemieszczania się ale będą mieli każdy ołtarz w zasięgu wzroku. Dwa pierwsze ołtarze będą ustawione od strony ul. Pocztowej a dwa następne od strony ul. Zamkowej.

      Podobnie jak w zeszłych latach prosimy o przygotowanie:

– pierwszego ołtarza: Wspólnotę Rodziny Serca Jezusowego i Akcję Katolicką,

– drugiego ołtarza: mieszkańców Kamienia, Morska i Marcinowic,

– trzeci ołtarz Wspólnota Żywego Różańca, Matki Bożej Pielgrzymującej i Grupa Modlitewna,

– czwarty ołtarz Grupa Pielgrzymkowa, JPII i Szkoła Nowej Ewangelizacji.

       Zakupiliśmy piękne nowe 4 komplety ołtarzy na Boże Ciało z odpowiednimi tematycznymi banerami, które będą nam służyły przez wiele lat.

Uroczystość Bożego Ciała rozpoczniemy Mszą św. Polową przed kościołem pw. św. Jadwigi o godz. 9.30 rano i bezpośrednio po Mszy św. ruszy procesja z Najświętszym Sakramentem. Po zakończeniu procesji będzie Msza św. ok. godz. 11.00. W trakcie Mszy św. Polowej będzie możliwość uczestniczenia przebywając wewnątrz kościoła św. Jadwigi Śląskiej.

Do udziału we Mszy św. i procesji szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w albach, dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do niesienia szarf.  Próba sypania kwiatków we wtorek o godz. 17.00 przy kościele św. Jadwigi Śl. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do sypania na procesji do zakrystii naszych kościołów.

Pozostałe Msze św. w Boże Ciało w kościele św. Andrzeja o g. 7.30 rano i  w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 18.00, w kościołach filialnych w Sarbii i Gostchorzu Msze św. jak w każdą niedzielę.

  1. Zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać pół godziny przed każdą Mszą św. od poniedziałku do środy.
  2. W najbliższy piątek z racji Oktawy Bożego Ciała i dni wolnych jest dana w naszej diecezji dyspensa od zakazu spożywania mięsa w piątek.
  3. Z racji Oktawy Bożego Ciała Msza św. wieczorna w piątek 4 czerwca będzie w kościele św. Jadwigi Śl. o godz. 18.00 i po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.
  1. Podobnie jak w zeszłym roku w piątek po Uroczystości Bożego Ciała wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka w intencji powołań. Ponieważ przeżywamy czas epidemii i związanych z tym ograniczeń, bedziemy pielgrzymować na terenie naszej parafii.

       Dlatego w piątek po Uroczystości Bożego Ciała 4 czerwca przejdziemy pielgrzymujac od kościoła św. Andrzeja do kościoła w kościoła w Sarbii.

       Wyjście o godz. 10.00 rano i Msza św. po przyjściu do Sarbii o godz. 13.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy powrót samochodami. Zapraszamy chętnych do wspólnego pielgrzymowania i prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii po Mszach św.

  1. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa jest możliwa pół godziny przed każdą Mszą św. W sobotę 5 czerwca kapłani odwiedzą chorych z posługa sakramentalna.
  2. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa każdego dnia przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30.
  3. Na prośbę wielu rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w przyszłym roku informujemy o terminach Pierwszej Komunii św. w roku 2022: dzieci ze Szkoły Podst. nr 1 i 3 – sobota 28 maja 2022r. godz. 12.00 oraz dzieci ze  Szkoły Podst. nr 2  – niedziela 29 maja 2022r. godz. 12.00.

  1. Do 30 września tego roku trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Podstawową formą spisu jest samospis internetowy. W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez internet, można spisać się pod numerem infolinii. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Dzisiaj w całej Polsce jest zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                  proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak