OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.01. 2022

IV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 Dzisiaj w ostatnią niedzielę stycznia obchodzimy 69 Światowy Dzień Trędowatych. W pierwszej kolejności jest on kierowany do nas, mieszkańców zamożniejszej części świata, która zapomniała o tej strasznej chorobie. Niestety zapomniała też o chorych, którzy wciąż cierpią z powodu trądu.      

 

 1. W środę 2 lutego mamy Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane zwyczajowo Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Jest to jedno z najpiękniejszych maryjnych świąt, któremu towarzyszy błogosławieństwo świec. Zachęcamy wiernych do przyniesienia ze sobą na Mszę św. gromnicy maryjnej lub dowolnej świecy.

 

 1. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach.

 

 1. Msze św. w środę w Święto Matki Boskiej Gromnicznej będą w kościele pw. św. Andrzeja Ap. rano o godz. 7.00 i 9.00 natomiast wieczorem Msza św. o 18.00 będzie w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

 

 1. Wraz ze świętem Matki Boskiej Gromnicznej kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rozbierane są dekoracje bożonarodzeniowe. Zapraszamy Grupę Dekoracyjną i wszystkich chętnych do rozbiórki szopki i wynoszenia choinek w czwartek 3 lutego od godziny 16.00 w kościele św. Jadwigi Śl.

 

 1. W czwartek 3 lutego z okazji wspomnienia św. Błażeja będzie na Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo chorych na gardło świecami św. Błażeja.

 

 1. W tym tygodniu przypadają też pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na modlitewną adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. Godzinę Świętą poprowadzi Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego.

 

 1. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie pół godziny przed każdą Mszą św.

 

 1. W sobotę 5 lutego w dzień św. Agaty będziemy święcić na Mszy św. porannej o godz. 9.00 „chleb św. Agaty”. W tym dniu będą w kościele przygotowane zapakowane kawałki chleba, które będzie można zabrać po Mszy św. do domu. Po Mszy św. rannej w sobotę będzie nabożeństwo pierwszosobotnie.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca 5 lutego ks. Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną a ks. Marek tydzień później w sobotę 12 lutego.

 

 1. Jutro ostatni dzień wizyty duszpasterskiej w mieszkaniach i domach naszych parafian tzw. kolędy. Ponad 250 rodzin zaprosiło nas do siebie. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe zaproszenia i gościnne przyjmowanie nas w Waszych domach.

    

 1. Po Mszy św.  rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”  w  cenie  8  zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny.  Bardzo  dziękujemy  za  wszelkie  ofiary składane w naszych świątyniach.                           

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak