Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Śląskiej 

Ogłoszenia duszpasterskie 

   Niedziela Świętej Rodziny – 31. 12. 2023

 1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to również ostatni dzień Starego Roku. Po Mszy św. o godz. 12:00 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku.
 2. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 18:00.
 3. W czwartek 4.01 adoracja rodziny Serca Jezusowego w kaplicy na plebanii po Mszy wieczornej.
 4. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego. W ten dzień istnieje obowiązek uczestnictwa we Mszy św. W tym dniu odbywają się również orszaki Trzech Króli w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. Podczas Mszy św. w uroczystość Objawienia Pańskiego błogosławieństwo kredy i kadzidła. Kredę i kadzidło będą rozprowadzać ministranci. Ofiary złożone na ten cel będą przeznaczone na fundusz ministrancki.
 5. W sobotę 6.01 nie będzie Mszy św. w kaplicy szpitalnej o godz. 15.00
 6. W sobotę 6.01 nauka przedchrzcielna o godz. 19.00 w salce na plebanii.
 7. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 10:30.
 9. Od niedzieli 7 stycznia zmiana godzin Mszy świętych w kościołach filialnych w Gostchorzu i Sarbii. W Gostchorzu Msze niedzielne będą o godz. 9.00, a w Sarbii o godz. 10.30
 10. Wizyta duszpasterska (kolęda) rozpocznie się 2 stycznia od godz. 16:00. Kolędę rozpoczynamy w Sarbii i Marcinowicach. Następnie 3 stycznia od godz. 16:00 Gostchorze, Chyże, Kamień. W czwartek 4 stycznia ul.: Bohaterów WP, Gubińska, Wierzbowa, Mnichów, Mennicza, Bankowa i Pocztowa. W piątek 5. 01 ul.: Grobla, Murna, Nadodrzańska, Jaskółcza, Rybaki i Prusa. Dalsza część wizyty duszpasterskiej od 8 stycznia. Szczegółowy plan wizyty podany jest na stronie internetowej parafii i w mediach społecznościowych, również na tablicy ogłoszeń. 
 11. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Intencje Apostolstwa Modlitwy:

Ogólna: 

Módlmy się, aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność.

Parafialna: 

Módlmy się za rodziny naszej parafii o przymnożenie wiary, wzajemną miłość i wspólną za siebie odpowiedzialność.