OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU- 05.03.2023

               W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej

                             po rannej Mszy św. o godz. 9.00 w kaplicy Domu Parafialnego

               i   wieczorem o godz. 17. 30 w kościele św. Jadwigi Śl.

W ten piątek Droga Krzyżowa będzie prowadzona przez Wspólnotę Modlitewną Laudate Dominum.

                        Dla dzieci Droga Krzyżowa o godz. 16.30 w kościele św. Jadwigi Śl.

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 w kościele św. Jadwigi Śl.

  1. Już za tydzień 12 marca w III Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi zakonnik ks. Krzysztof Seweryn ze Zgromadzenia Księży Salwatorianów. Rekolekcje będą trwały od niedzieli do środy. W niedzielę nauki będą na każdej Mszy św. a w dni powszednie będą Msze św. z nauka rekolekcyjna o godz. 9.00 rano w kaplicy Domu Parafialnego i o godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi Śl.
  1. Krąg Biblijny zaprasza na spotkanie z Biblią w poniedziałek 6 marca o godz. 19.00 w salce parafialnej.
  1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza w środę 8 marca wszystkich byłych uczestników 8-tygodniowych rekolekcji na Mszę św. wieczorną oraz spotkanie po wieczornej Mszy św. w dolnej salce parafialnej.
  1. Podobnie jak w zeszłym roku zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Krosna Odrzańskiego do Świebodzina. Trasę pokonuje się w milczeniu i samotności zatrzymując przy oznakowanych stacjach Drogi Krzyżowej. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek 31 marca Mszą św. o godz. 20.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Rejestracja uczestników odbywa się przez ogólnopolską stronę internetową Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  2. Proszono nas, by ogłosić, że w tym samym terminie co Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana jest Droga Krzyżowa z Chlebowa do Wężysk. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w piątek 31 marca br. w Chlebowie przy kościele parafialnym o godz. 20.00 i zakończenie w kościele w Wężyskach Mszą św. w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
  1. W naszych kościołach prowadzone są dalsze remonty. Przy kościele św. Jadwigi trwa dalej kapitalny remont drogi procesyjnej wokół kościoła a na szczycie wieży prace konserwacyjne metalowej konstrukcji. W kościele św. Andrzeja prowadzone są prace konserwatorskie na suficie pod stałym nadzorem Wojewódzkiej Konserwator Zabytków.
  1. W minioną niedzielę mieliśmy po Mszach św. zbiórkę do puszek na pomoc mieszkańcom Ukrainy – zebraną kwotę 4.050zł przekazaliśmy na konto Diecezjalnego Caritas.
  2. Rozprowadzamy od dzisiaj Świece – Caritas jako  wielkanocne paschaliki w cenie 20zł. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 10zł. Zachęcamy także do wzięcia ze sobą nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konta parafialne.                           proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak