OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 04 IV 2021

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

W imieniu duszpasterzy posługujących w naszej parafii  pragniemy przekazać bardzo serdeczne życzenia wielkanocne. Niech zmartwychwstały Chrystus będzie Źródłem i Pokarmem w codziennym życiu. Niech będzie Światłem, które oświeci wszelkie mroki życia, również te w trakcie przeżywanej epidemii.

Pragniemy również bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom, dzięki którym mogliśmy wspólnie przeżywać liturgię Triduum Paschalnego. Dziękujemy  osobom,  które  zaprojektowały  i  zbudowały  Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy paniom sprzątającym nasze świątynie, naszym zakrystiankom, grupie dekoracyjnej, panu organiście, grupie muzyczniej JP II , służbie liturgicznej. Dziękujemy również Paniom z Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej za przedświąteczne gruntowne posprzątanie Domu Parafialnego. Jeszcze raz wszystkim, którzy współtworzyli dekoracje i klimat  tych dni składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca zbierana w drugi dzień  świąt  przeznaczona  będzie   na  potrzeby  Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego  Edyty Stein w Zielonej Górze. Jutro mamy podobnie jak dzisiaj dodatkowe Msze św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 9.00 rano i popołudniu o 15.00.
  1. W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski limitów liczby osób w kościołach mamy limit w kościele pw. św. Andrzeja 15 osób i w kościele pw. św. Jadwigi – 50 osób. Przypominamy również o obowiązku zachowania dystansu społecznego – co najmniej 1,5 m oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką medyczną.
  1. Nasz Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński w jedności z episkopatem Polski apeluje, w obliczu zagrożenia zdrowia i życia, o odpowiedzialność indywidualną i zbiorową oraz zobowiązuje wszystkie wspólnoty parafialne diecezji zielonogórsko-gorzowskiej do ścisłego przestrzegania przepisów sanitarnych.
  1. Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz katolików przebywających na jej terytorium.
  1. Ponieważ obecna sytuacja skłania do pozostawania w domach i nieuczestniczenia osobiście w liturgii, zapewniamy wszystkich o szczególnej modlitwie podczas parafialnych celebracji.
  2. Prosimy pozostających w domach o duchową łączność z parafią, diecezją i z całym Kościołem przez modlitwę domową, a także z pomocą transmisji przez TVP 3 Gorzów oraz nasz parafialny Facebook i stronę internetową parafii: www. jadwigakrosno.pl,  gdzie jest transmisja na żywo wszystkich spotkań w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
  3. Po Mszy św. rozprowadzamy świąteczne tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6zł. Nasz Biuletyn Parafialny będzie w Poniedziałek Wielkanocy.
  4. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego i za ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.                                                                                                      proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak