W dniach od 28. 06-05. 07. 2024 planowana jest pielgrzymka na Sycylię. Ze względu na koszt, który jest ustalony na obecną chwilę, jest konieczność w krótkim terminie zabukowanie miejsc w samolocie. Szczegółowy program umieszczony jest na stronie parafii. Koszt pielgrzymki to 4630 zł i 140 euro na wydatki programowe.

Pielgrzymka na Sycylię

28.06-05.07.2024

Dzień 1, 28.06.2024 KATANIA

Spotkanie na lotnisku w Berlinie i bezpośredni  przelot do Katanii. Transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Day 2, 29.06.2024  SYRAKUZY

Po śniadaniu  wyjazd do Syrakuz   wizyta w Santuario Della Madonnna delle Lacrime , w którym znajduje się cudowny wizerunek Madonny, który od 1953 r roni łzy i czyni cuda. Następnie zobaczymy pozostałości  teatru  greckiego  i teatru rzymskiego oraz tzw. Ucho Dionizosa, wyspa Ortygia z katedrą NMP oraz kościół św. Łucji ze słynnym obrazem Caravaggia.  Obiadokolacja i nocleg.

Day 3, 30.06.2024 ETNA -TAORMINA

Śniadanie. Przejazd na Etnę – dominująca nad wschodnim wybrzeżem Sycylii Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy. Wjazd  autokarem na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.), skąd rozpościera się niesamowity widok. Następnie przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy: najsłynniejszy kurort na wyspie, zwiedzanie starego miasta: Teatr Antyczny- najpiękniejszy starożytny grecki teatr we Włoszech skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę oraz wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4, 01.07.2024 WYSPY LIPARYJSKIE

Śniadanie. Rejs na Wyspy Liparyjskie (Lipari oraz Vulcano) malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego (UNESCO). Na wyspie Lipari zwiedzimy  miasteczko Lipari z cytadelą i wykopaliskami archeologicznymi.  Na wyspie Volcano skorzystać można z błotnej kąpieli siarkowo – wodorowej, która oczyszcza skórę i „przepędza” boleści reumatyczne. Z błota wypłukać się można w morzu, z dna którego wydobywają się pod dużym ciśnieniem  gazy dające efekt naturalnego jacuzzi (temp. błota ok. 50 stopni, w miejscach wybijających tzw. fumaroli do 70 stopni). Można plażować na czarnych piaskach wulkanicznych.  Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 5, 02.07.2024 CEFALU

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż wybrzeża do Cefalu, jednej  z  najpiękniejszych  miejscowości  nadmorskich  na  Sycylii,  nawiedzenie  katedry  z  XII  wieku  ufundowanej  przez normańskiego króla Rogera II. Spacer po malowniczym miasteczku – port, marina.  Kolacja i nocleg w hotelu w Palermo.

Dzień 6, 03.07.2024 PALERMO-MONREALE

Śniadanie. Zwiedzanie Palermo, m.in. Porta Nuova, plac Wstydu, Porta Felice, katedra NMP Wniebowziętej oraz sanktuarium św. Rozalii.  Monreale – Katedra Santa Maria Nuova (wł.: Duomo di Monreale) – kościół katedralny pod wezwaniem Matki Boskiej. Budowla znajduje się pod kuratelą archidiecezji Monreale.  W 2015 katedra została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO razem z zabytkami architektury normańsko-arabskiej w Palermo oraz z katedrą w Cefalu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, 04.07.2024  TRAPANI-ERICE

Śniadanie, przejazd do Trapani, Katedra św. Mikołaja oraz antyczne pozostałości miasta. Przejazd do Erice – miasta twierdzy, położonego na wysokości 700 m n.p.m., skąd rozpościelają się wspaniałe widoki na zachodnią Sycylię, spacer po malowniczej miejscowości. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 8, 5.07.2024 KATANIA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Katanii. Spacer ulicą Via Crociferi – reprezentującą barok sycylijski na Plac Piazza Duomo z piękną  katedrą dedykowaną patronce miasta Św. Agacie (Duomo di Sant’Agata). Mieszkańcy uważają, że świątynia stoi w miejscu w którym w męczeńskiej śmierci zginęła św. Agata. Przejazd na lotnisko w Katanii i przelot do Berlina.

Cena: 4630 zł

Cena obejmuje:

  • Bilety lotnicze, bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25 -musi zmieścić się pod siedzeniem                       i rejestrowany do 20 kg
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę przewodnika w języku polskim
  • Noclegi w hotelach 3* – pokoje 2 os. z łazienkami
  • Wyżywienie HB – śniadania i obiadokolacje jak wskazane w programie
  • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€; TFG i TFP

Dodatkowo płatne obowiązkowo ( u pilota w autokarze ) wydatki programowe:140 euro.

Napoje do obiadokolacji inne jak woda dodatkowo płatne.

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 1700 zł

Wpłata końcowa do 28.05.2024