PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

11.02 – 19.02.2019  / 7 DNI W IZRAELU/

KROSNO ODRZAŃSKIE – WROCŁAW – TEL AVIV – NAZARET – KANA GALILEJSKA – HAJFA – MORZE ŚRÓDZIEMNE – GÓRA TABOR- TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET – JERYCHO – MORZE MARTWE – BETLEJEM –  JEROZOLIMA – JAFFA – TEL AVIV – WROCŁAW – KROSNO ODRZAŃSKIE

DZIEŃ  1            11.02.2019    WROCŁAW

Msza św. w intencji Pielgrzymki o godz. 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. przy ul. Nadodrzańska 6 (dawna Świerczewskiego 6) w Krośnie Odrzańskim. Ładowanie bagaży do autokaru o godz. 14.45 i o 15.00 odjazd autokarem do Wrocławia do hotelu na nocleg. Po przyjeździe kolacja w hotelu.

DZIEŃ  2            12.02.2019    HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET

Przejazd uczestników (we własnym zakresie) na lotnisko we Wrocławiu na godz. 04.00. Odbiór pakietów śniadaniowych, odprawa biletowo – bagażowa i  wylot do Tel Aviwu o godz. 06.00. Przylot do Tel Avivu o godz. 10.50, odbiór bagaży i kontrola paszportowa. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej oraz grotę proroka Eliasza, panorama miasta oraz świątyni i ogrodów Bahajów.  Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Jezusa. Następnie udamy się do Nazaretu gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP oraz Kościół św. Józefa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Nazaretu lub Tyberiady.

DZIEŃ 3            13.02.2019     GÓRA TABOR – TABGHA – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JEZIORO GENEZARET

Śniadanie, po którym przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt i nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Tabor a następnie udamy się do doliny Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaum odwiedzimy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, zobaczymy również Górę Błogosławieństw. Następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, po którym lunch- skosztujemy ryby św. Piotra. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Nazaretu lub Tyberiady.

 DZIEŃ 4         14.02.2019 – JERYCHO – DOLINA JORDANU – KASR AL-JAHUD – MORZE MARTWE

Śniadanie, po którym zwiedzimy Jerycho – miasto, uznawane za najstarsze na świecie, gdzie staniemy przed symboliczną sykomorą, drzewem na które wspiął się Zacheusz, by ujrzeć Chrystusa. Przystaniemy w Kasr al-Jahud, w pobliżu ujścia Jordanu do Morza Martwego, gdzie św. Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa.   Pobyt nad Morzem Martwym, czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg  do Betlejem.

DZIEŃ 5          15.02.2019                BETLEJEM – POLE PASTERZY – BETANIA

Śniadanie, po którym udamy się do Betlejem na Pole Pasterzy by stanąć w miejscu, w którym pastuszkowie otrzymali dobrą nowinę. Nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i pomodlimy się w Grocie Narodzenia Pana Jezusa. Nawiedzimy Bazylikę Św. Katarzyny, w której odbywa się bożonarodzeniowa Pasterka, oraz Grotę Św. Hieronima. Podejdziemy także do Groty Mlecznej. Na koniec udamy się to Betanii, nawiedzimy kościół św. Łazarza i jego pusty grób. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6            16.02.2019     JEROZOLIMA

Śniadanie.  zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy rozpoczniemy od Bramy św. Szczepana skąd udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa. Przejdziemy Drogą Krzyżową i nawiedzimy Bazylikę Bożego Grobu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 DZIEŃ 7             17.02.2019    JEROZOLIMA

Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Nawiedzimy miejsce wniebowstąpienia Jezusa, następnie nawiedzimy kościół Pater Noster i udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał). Drogą procesji                   w Niedzielę Palmową dojdziemy do Bazyliki Getsemani. Przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi, nawiedzimy Grotę Pojmania oraz Grób Maryi. Po południu udamy się na Syjon Chrześcijański – nawiedzimy Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia NMP, oraz Kościół zaparcia się św. Piotra Powrót na obiadokolację i nocleg.

 DZIEŃ 8             18.02.2019   EIN KAREM – TEL AVIV – JAFFA – WYLOT

Śniadanie, udamy się do Ein Karem, miejsca urodzenia św. Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia św. Elżbiety. Następnie przejazd do Tel Avivu – Jaffy.  Zwiedzanie starożytnego portu Jaffa, słynnego z mitologii greckiej podającej Jaffę jako miejsce uwolnienia królewny Andromedy przez Jazona. Historia tego portu sięga prawie czterech tysięcy lat. Na przestrzeni dziejów odwiedzali go faraonowie, Aleksander Macedoński, cesarze rzymscy. Według Dziejów Apostolskich Jaffę odwiedził także  Św. Piotr.   Klimat miasteczka portowego i osady rybackiej przetrwał tu do dziś a tutejsze śródziemnomorskie plaże należą do wyjątkowo pięknych. Z kolei udamy się do nowoczesnego Tel Avivu – spacer promenadą nadmorską, czas wolny na plaży.  Przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa bagażowa o godz. 17.50  i wylot powrotny  o godz. 20.50.

DZIEŃ 9             19.02.2019 POWRÓT

Przylot na lotnisko we Wrocławiu o godz. 00.05, Odprawa celna na lotnisku we Wrocławiu i powrót autokarem w godzinach wczesnorannych do Krosna Odrzańskiego

Cena: 3.550 zł

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem z Krosna Odrzańskiego do Wrocławia, nocleg w hotelu, kolacja i powrót po pielgrzymce z Wrocławia do Krosna Odrzańskiego
 • Bilety lotnicze (linie rejsowe) wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi (23 kg + 8 kg)
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów  w Hotelach ***/****, pokoje 2,3-os. z łazienkami
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji w formie bufetu
 • 1 Lunch – Ryba św. Piotra
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu
 • Opiekę pilota – przewodnika
 • Obowiązkową składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) w wys. 13 zł/os.
 • Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR,
 • Ubezpieczenie NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR.

Cena nie zawiera:        

 • napojów do obiadokolacji,
 • cateringu podczas przelotów,
 • biletów wstępów, rejsu po Jeziorze Genezaret, taksówek na Górę Tabor, wstępu na plażę nad Morzem Martwym, opłat za lokalne przewodnictwo, zwyczajowych napiwków (kierowca, hotele, restauracje), opłat za zestawy słuchawkowe itp., na ten cel należy posiadać  120 USD na os.

Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 990 zł
 • przewidziana jest codzienna Msza święta
 • w zależności od miejscowych uwarunkowań kolejność  zwiedzania może ulec zmianie.

MOŻNA WPŁACAĆ RATAMI :

RATA KWOTA/TERMIN
1 200 PLN przy zapisie  
2 300 PLN płatna do 16.10.2018  
3 500 PLN płatna do 03.12.2018  
4 całkowita dopłata płatna do 14.01.2018.  

WPŁATA NA KONTO: 

Biuro Podróży Tour Operator VERVINCI TRAVEL Piotr Werwiński

85-008 Bydgoszcz ul. Słowackiego 1

KONTO BANKOWE NR:  38 1030 0019 0109 8530 0038 4626

WWW.VERVINCITRAVEL.COM                                 BIURO@VERVINCITRAVEL.COM

Tel/fax. 52/ 385 82 22

Tel.  kom. 664 775 996