IMG-20180226-WA0008a   Pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ   12 ~ 20.06.2020

Cena pielgrzymki: 3850 zł + 150 USD

NAZARET – KANA GALILEJSKA – HAJFA – MORZE ŚRÓDZIEMNE – GÓRA TABOR- TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET – JERYCHO – MORZE MARTWE – BETLEJEM –  JEROZOLIMA – TEL AVIV- JAFFA

 DZIEŃ  1            12.06.2020          WROCŁAW

Godzina 15.00 wyjazd z Krosna Odrzańskiego. Przyjazd uczestników do Hotelu we Wrocławiu, spotkanie z pilotem grupy, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg przed wylotem do Tel Avivu.

 DZIEŃ  2            13.06.2020          HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET

Przejazd uczestników z hotelu na lotnisko we Wrocławiu na godz. 03.30. Odbiór pakietów śniadaniowych, odprawa biletowo – bagażowa i  wylot do Tel Aviwu o godz. 05.35. Przylot do Tel Avivu o godz. 10.25, odbiór bagaży i kontrola paszportowa. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej oraz grotę proroka Eliasza, panorama miasta oraz świątyni i ogrodów Bahajów.  Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Jezusa. Następnie udamy się do Nazaretu gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP oraz Kościół św. Józefa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Nazaretu lub Tyberiady.

 DZIEŃ 3            14.06.2020           GÓRA TABOR – TABGHA – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JEZIORO GENEZARET

Śniadanie, po którym przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt i nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Tabor a następnie udamy się do doliny Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaum odwiedzimy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, zobaczymy również Górę Błogosławieństw. Następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, po którym lunch- skosztujemy ryby św. Piotra. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Nazaretu lub Tyberiady.

 DZIEŃ 4           15.06.2020            JERYCHO – DOLINA JORDANU – KASR AL-JAHUD – MORZE MARTWE

Śniadanie, po którym zwiedzimy Jerycho – miasto, uznawane za najstarsze na świecie, gdzie staniemy przed symboliczną sykomorą, drzewem na które wspiął się Zacheusz, by ujrzeć Chrystusa. Przystaniemy w Kasr al-Jahud, w pobliżu ujścia Jordanu do Morza Martwego, gdzie św. Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa.   Pobyt nad Morzem Martwym, czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg  do Betlejem.

 DZIEŃ 5          16.06.2020              BETLEJEM – POLE PASTERZY – BETANIA

Śniadanie, po którym udamy się do Betlejem na Pole Pasterzy by stanąć w miejscu, w którym pastuszkowie otrzymali dobrą nowinę. Nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i pomodlimy się w Grocie Narodzenia Pana Jezusa. Nawiedzimy Bazylikę Św. Katarzyny, w której odbywa się bożonarodzeniowa Pasterka, oraz Grotę Św. Hieronima. Podejdziemy także do Groty Mlecznej. Na koniec udamy się to Betanii, nawiedzimy kościół św. Łazarza i jego pusty grób. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 DZIEŃ 6            17.06.2020           JEROZOLIMA

Śniadanie.  zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy rozpoczniemy od Bramy św. Szczepana skąd udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa. Przejdziemy Drogą Krzyżową i nawiedzimy Bazylikę Bożego Grobu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 DZIEŃ 7             18.06.2020          JEROZOLIMA

Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Nawiedzimy miejsce wniebowstąpienia Jezusa, następnie nawiedzimy kościół Pater Noster i udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał). Drogą procesji w Niedzielę Palmową dojdziemy do Bazyliki Getsemani. Przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi, nawiedzimy Grotę Pojmania oraz Grób Maryi. Po południu udamy się na Syjon Chrześcijański – nawiedzimy Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia NMP, oraz Kościół zaparcia się św. Piotra Powrót na obiadokolację i nocleg.

 DZIEŃ 8             19.06.2020          EIN KAREM – TEL AVIV – JAFFA – WYLOT

Śniadanie, udamy się do Ein Karem, miejscA urodzenia św. Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia św. Elżbiety. Następnie przejazd do Tel Avivu – Jaffy.  Zwiedzanie starożytnego portu Jaffa, słynnego z mitologii greckiej podającej Jaffę jako miejsce uwolnienia królewny Andromedy przez Jazona. Historia tego portu sięga prawie czterech tysięcy lat. Na przestrzeni dziejów odwiedzali go faraonowie, Aleksander Macedoński, cesarze rzymscy. Według Dziejów Apostolskich Jaffę odwiedził także  Św. Piotr.   Klimat miasteczka portowego i osady rybackiej przetrwał tu do dziś a tutejsze śródziemnomorskie plaże należą do wyjątkowo pięknych. Z kolei udamy się do nowoczesnego Tel Avivu – spacer promenadą nadmorską, czas wolny na plaży.  Przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa bagażowa o godz. 18.10  i wylot powrotny  o godz. 21.15.

 DZIEŃ 9             20.06.2020          POWRÓT

Przylot na lotnisko we Wrocławiu o godz. 00.20, Wyjazd bezpośredni do Krosna Odrzańskiego. Przyjazd około godziny 2.30. Zakończenie pielgrzymki.

  Cena zawiera:

 • Bilety lotnicze (linie rejsowe) wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi (23 kg + 8 kg)

 • Zakwaterowanie: 7 noclegów  w Hotelach ***/****, pokoje 2,3-os. z łazienkami

 • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji w formie bufetu

 • 1 Lunch – Ryba św. Piotra

 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem w Izraelu wg programu

 • Opiekę pilota – przewodnika

 • Obowiązkową składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) w wysokości 13 zł/os.

 • Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR, NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR.

 • Transfery autokarowe z Krosna Odrzańskiego do Wrocławia, na/z lotnisko we Wrocławiu i do Krosna Odrzańskiego

 • Hotel we Wrocławiu przed wylotem

Cena nie zawiera:      

 • napojów do obiadokolacji,

 • cateringu podczas przelotów,

 • biletów wstępów, rejsu po Jeziorze Genezaret, taksówek na Górę Tabor, wstępu na plażę nad Morzem Martwym, opłat za lokalne przewodnictwo, zwyczajowych napiwków (kierowca, hotele, restauracje), opłat za zestawy słuchawkowe itp., – na ten cel należy posiadać 150 USD na osobę.

Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu

 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1190 zł

 • przewidziana jest codzienna Msza święta

 • w zależności od miejscowych uwarunkowań kolejność  zwiedzania może ulec zmianie.

Podmiot organizujący:

Biuro Podróży Tour Operator VERVINCI TRAVEL, Piotr Werwiński,

ul. Słowackiego 1, 85-008 Bydgoszcz

 

Data Kwota wpłaty Podpis
I rata w wysokości  200 PLN Przy zapisie    
II rata w wysokości  500 PLN od osoby płatna do 03.11.2019    
III rata w wysokości  600 PLN od osoby płatna do 02.02.2020    
IV rata – całkowita dopłata płatna DO dn. 01.05.2020.    
DODATKOWA WPŁATA    

UWAGA!!! W PRZYPADKU INDYWIDUALNEJ  REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH ZALICZKA

NIE PODLEGA ZWROTOWI ZE WZGLĘDU NA ZAKUP IMIENNYCH BILETÓW LOTNICZYCH