OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019

 1. Jak informowaliśmy w zeszłą niedzielę w wielu parafiach naszej diecezji osoby świeckie pełnią funkcję Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Ich zadaniem jest pomoc w rozdzielaniu Komunii Świętej w czasie Mszy św., gdy zachodzi taka konieczność, oraz niesienie Komunii św. chorym, których stan duchowy pozwala na przyjęcie Komunii św. Cieszymy się, że od wczoraj mamy w naszej parafii dwóch Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, którzy po ukończeniu okresu przygotowania przez szkolenia liturgiczne otrzymali od naszego Biskupa na uroczystej Mszy św. w Zielonej Górze misję i pozwolenie. Razem mianowano wczoraj prawie 50-u nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej dla całej diecezji. W naszej parafii takimi osobami są: Paweł Maryniaczyk i Przemysław Haupt.

 

 1. Zapraszamy młodzież naszej Parafii do udziału w Dekanalnym Dniu Młodzieży, który odbędzie się w naszej parafii w najbliższą sobotę 5 kwietnia, od godziny 18.00 w kościele św. Andrzeja Ap. Hasłem spotkania jest: „Ty, który jesteś” W programie: Msza Święta, Droga Krzyżowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

                         W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

                                              Rano mamy Drogę Krzyżową po Mszy św. o godz. 9.00        

                         Dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum Droga Krzyżowa o godz. 16.30

                                                                w kościele św. Andrzeja Ap.

                        Dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżowa o g. 17. 30 w kościele św. Jadwigi Śl.

                                 i wieczorna Msza św. w piątek o 18.00 również w kościele św. Jadwigi.                         

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 w kościele św. Andrzeja Ap.

 

 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli Domu Parafialnego.

 

 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej prowadzonej przez wspólnotę Rodziny Serca Jezusowego w czwartek 4 kwietnia po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z VII klas ma spotkania w tym tygodniu w auli parafialnej. Młodzież męska w środę o 16.30, młodzież żeńska w czwartek o godz. 16.30.

 

 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani odwiedzą chorych w sobotę 2 lutego z posługą sakramentalną.

 

 1. W najbliższą sobotę mamy naukę przed Chrztem dla rodziców dziecka i chrzestnych o godz. 19.00 w auli przy Biurze Parafialnym.

 

 1. Dzieci pierwszokomunijne będą miały poświęcenie książeczek do I Pierwszej Komunii św. w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00. Przypominamy, że uroczystość pierwszokomunijna w naszej parafii będzie w niedzielę 26 maja o godz. 12.00. Równocześnie informujemy, że w przyszłym roku uroczystość pierwszokomunijna będzie w ostatnią sobotę i niedzielę mają 2020r. W sobotę 30 maja 2020r. dzieci ze szkół podstawowych nr 1 i 3, a w niedzielę 31 maja dzieci ze szkoły podst. nr 2.

 

 1. Zapraszamy chętnych na próby chóru parafialnego w auli parafialnej. Głosy męskie we wtorek o godz. 19.00, głosy żeńskie w piątek o godz. 19.00.

 

 1. Podobnie jak w zeszłym roku organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową z Krosna Odrzańskiego do Świebodzina do Figury Chrystusa Króla.

        Trasa liczy ponad 40 km i w różnych jej miejscach przygotowane są stacje Drogi Krzyżowej. Wyjście planowane jest w piątek 12 kwietnia po Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 20.30. Dokładne informacje i zapisy przez stronę internetową EDK lub u ks. Marcina. Cieszymy się, że w mamy już zapisanych ponad pięćdziesiąt osób.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                   proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak                                                                            

Zobacz także

Liturgia dnia