OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE28 IV 2019

NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

 1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia pragniemy spotkać się o godz. 15.00 w centrum naszego miasta na tzw. szachownicy, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wiernych naszej parafii do wspólnej modlitwy.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjalnych w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 17.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Kandydaci Ci otrzymają w przyszłą niedzielę pamiątkowe krzyże na Mszy św. o godz.10.30.
 3. Również w poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o godz. 16.30 w salce parafialnej.
 1. Już w najbliższą środę mamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą maryjną Litanii Loretańskiej. Każdego dnia nabożeństwa majowe przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa majowe w środę i piątek o godz. 17.30. W niedzielę 12 maja będziemy mieli uroczystą Procesję Fatimską ulicami naszego miasta z kościoła Garnizonowego do kościoła św. Jadwigi Śl. Rozpoczęcie procesji o godz. 19.00.
 2. W dniu 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W trakcie Mszy św. będziemy prosić dobrego Boga o pomyślność dla ludzi pracy. Msze św. o godz. 7.00 rano i wieczorem o 18.00.
 3. W czwartek 2 maja, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie. Zawieśmy również biało czerwone flagi na naszych domach.
 1. W piątek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione w kościele pw. św. Andrzeja Ap. o godz. 7.30 i 9.00 i 18.00

oraz Centralna Msza św. za Ojczyznę o godz. 10.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego.

Zapraszamy także na okolicznościowe spotkanie patriotyczne na Placu św. Jadwigi bezpośrednio po Mszy św.

W święto 3 Maja Msze św. w Sarbii o godz. 8.00 rano i w Gostchorzu o godz. 9.30.

W piątek z racji święta 3 Maja udzielona jest dyspensa od powstrzymania się od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę 4 maja mamy dzień świętego Floriana. Na wieczornym nabożeństwie majowym będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.
 2. Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w kościele św. Andrzeja Ap. w czwartek po Mszy św. wieczornej w ramach nabożeństwa Godziny Świętej.
 1. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św. W sobotę odwiedza księża chorych z posługą sakramentalną.
 2. Z racji pierwszej soboty miesiąca w najbliższą sobotę Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 1. Już teraz zapraszamy na koncert uwielbienia, na którym usłyszymy znanego muzyka i kompozytora: Poldka Twardowskiego z Poznania. Koncert odbędzie się w niedzielę 19 maja o godz. 17.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
 1. Organizujemy jednodniowy wyjazd dla młodzieży i dorosłych do niemieckiego parku rozrywki „Heide Park” w Soltau. Wyjazd 22 czerwca w sobotę po zakończeniu roku szkolnego. Koszt wyjazdu 300 zł. Zapisy u ks. Michała.

Po Mszy św. rozprowadzamy świąteczne tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Z racji rozpoczętego dzisiaj  Tygodnia Miłosierdzia w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na działalność charytatywną Caritas Dieiecezjalnego.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                     proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia